Świetlik rurowy Fakro SFL-L 550 promocja 2019

Cena1245.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie E-OknaDachowe.pl

Parametry

Producent:FAKRO
Kategoria:Pozostałe artykuły dachowe

Opis

FAKRO SFL-L 550 - Świetlik rurowy płaski z elastyczną rurą światłonośną i funkcją doświetlenia, posiada zintegrowany kołnierz do pokryć łuskowych niskich (np. Łupek).

Świetlik rurowy Fakro pozwala na doświetlenie wszelkich pomieszczeń budynku, nawet tych, w których brak jest możliwości zamontowania okien dachowych czy fasadowych. Dzięki zaimplementowaniu świetlików rurowych do pomieszczeń odciętych od światła wpływa naturalne światło rozjaśniając wnętrza. W pozostałych pomieszczeniach świetlik rurowy może stanowić uzupełniające źródło światła, zezwalając jeszcze na oszczędność energii elektrycznej.


Świetlik rurowy przenosi światło dzienne wpadające do rury światłonośnej. Następnie promienie słoneczne odbijając się od ścian refleksyjnej rury kierowane są ku dołowi na rozpraszacz, który równomiernie rozprowadza promienie światła doświetlając wnętrze. Świetlik może być na dodatek stosowany wieczorami albo w nocy, przez zainstalowanie w nim oprawy oświetleniowej spełniającej funkcję lampy.

Świetlik Fakro SF_-L z elastyczną rurą światłonośną i funkcją doświetlenia, d oświetla naturalnym światłem przestrzeń bezpośrednio pod miejscem zamontowania zewnętrznego elementu świetlika, np. Strych czy poddasze, z apewniając łatwiejsze korzystanie z pomieszczenia umieszczonego pod miejscem konstrukcji świetlika.


Nowa konstrukcja świetlika rurowego charakteryzuje się:

  • lepszym o ok 10% współczynnikiem przenikania ciepła U w stosunku do wersji z kopułą,
  • zintegrowanym kołnierzem - szybszy montaż świetlika.

Świetlik składa się z: części dachowej, rury światłonośnej giętkiej o długości 2,1m, ramy sufitowej, rozpraszacza pryzmatycznego i zestawu montażowego.

Przekrój świetlika rurowego SF_:

Charakterystyka
  • sprężysta rura światłonośna - wyprodukowana jest z metalizowanego poliestru, w dodatku wzmocniona metalowym drutem. Taka budowa umożliwia stworzenie potężnej konstrukcyjnie rury światłonośnej. Dzięki swojej giętkości jest wspaniałym rozwiązaniem do konstrukcji na krótkich odcinkach w pomieszczeniach gdzie znajdują się przeszkody konstrukcyjne, które należy ominąć. Maksymalna zalecana długość giętkiej rury światłonośnej to 4m dla średnicy 350mm i 6m dla średnicy 550mm.
  • część dachowa - Składa się z ramy aluminiowej, w którą wklejana jest szyba hartowana o grubości 4mm. Do profilu ramy od w środku montowany jest element umożliwiający wykorzystanie rury światłonośnej. Wyprodukowany on jest z blachy aluminiowej albo specjalnego szkła naturalnego (wersja z dodatkowym doświetleniem poddasza-L). Część dachowa świetlika zintegrowana jest z kołnierzem uszczelniającym. Całość jest w odcieniu szaro-brązowym RAL 7022, który świetnie komponuje się z typowymi kolorami pokryć dachowych.
  • rama sufitowa - Nowa rama sufitowa wykonana jest z ekologicznego szkła i ma wklejony składnik rozpraszający światło. Maskownica wykonana została z wysokoudarowego materiału w odcieniu białym matowym. Części sufitowe świetlików płaskich są bardziej zaokrąglone aniżeli w świetlikach z kopułą.

Gwarancja

  • 7 lat

dobór świetlika >>>