Świetlik rurowy srh 350 marki Fakro promocja 2020

Cena1517.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie E-OknaDachowe.pl

Parametry

Producent:FAKRO
Kategoria:Pozostałe artykuły dachowe

Opis

FAKRO SRH 350 - Świetlik rurowy płaski ze sztywną rurą światłonośną, posiada zintegrowany kołnierz do pokryć dachowych o wysokim profilu (do 120 mm)

Świetlik rurowy Fakro zezwala na doświetlenie wszystkich pomieszczeń budynku, choćby tych, w których brak jest możliwości zamontowania okien dachowych czy fasadowych. Dzięki zastosowaniu świetlików rurowych do pomieszczeń odciętych od światła wpływa naturalne światło rozjaśniając wnętrza. W pozostałych pomieszczeniach świetlik rurowy może stanowić dopełniające źródło światła, pozwalając też na oszczędność energii elektrycznej.


Świetlik rurowy przenosi światło dzienne wpadające do rury światłonośnej. Następnie promienie słoneczne odbijając się od ścian refleksyjnej rury kierowane są ku dołowi na rozpraszacz, który równomiernie rozprowadza promienie światła doświetlając pokój. Świetlik może być dodatkowo użytkowany wieczorami lub w nocy, poprzez zainstalowanie w nim oprawy oświetleniowej spełniającej funkcję lampy.

SR_ ze sztywną rurą światłonośną.
SR_-L ze nieelastyczną rurą światłonośną i z doświetleniem naturalnym światłem strychu. Zapewnia łatwiejsze korzystanie z pomieszczenia umieszczonego bezpośrednio pod miejsce montażu świetlika.


Nowa budowa świetlika rurowego cechuje się:

 • lepszym o ok 10% współczynnikiem przenikania ciepła U w stosunku do wersji z kopułą,
 • zintegrowanym kołnierzem - szybszy montaż świetlika.

Świetlik składa się z:

 • części dachowej,
 • 3 składników rury światłonośnej SRM 61cm o łącznej długości 2,1m (dla SR_550 1,8m)
 • kolanka SRK (dla SR_ 550 dostępne jako opcja, brak w zestawie)
 • ramy sufitowej, rozpraszacza pryzmatycznego i zestawu montażowego.

Przekrój świetlika rurowego SR_:

Charakterystyka
 • Część dachowa - Składa się z ramy aluminiowej, w którą wklejana jest szyba hartowana o grubości 4mm. Do profilu ramy od we wnętrzu zamontowany jest składnik umożliwiający zastosowanie rury światłonośnej. Wytwarzany jest on z blachy aluminiowej albo specjalnego szkła ekologicznego (wersja z dodatkowym doświetleniem poddasza-L). Część dachowa świetlika zintegrowana jest z kołnierzem uszczelniającym. Całość jest w kolorze szaro-brązowym RAL 7022, który rewelacyjnie komponuje się z standardowymi kolorami pokryć dachowych.

 • sztywna rura światłonośna - Rura światłonośna wyprodukowana jest z aluminium pokrytego super refleksyjną warstwą na bazie srebra charakteryzującą się wskaźnikiem odbijalności światła powyżej 98% (refleksyjność nowego lustra wynosi 90- 95%). Niepokaźne straty przesyłu światła umożliwiają wykorzystywanie świetlików SR_ o długości choćby 12m. W trakcie konstrukcji nie ma potrzeby skracania elementów rury światłonośnej, ponieważ zbudowana jest na zasadzie teleskopu. Starczy jeden składnik wsunąć głębiej w drugiotrzymać odpowiednią długość.

 • Kolanko - Kolanko SRK zmieniające kąt rury światłonośnej w zakresie 0-65°. Dla SR_ i SR_-L 550 dostępne jako opcja.

 • Rama sufitowa - Nowa rama sufitowa wytwarzana jest z ekologicznego szkła i ma wklejony składnik rozpraszający światło. Maskownica wyprodukowana została z wysokoudarowego materiału w odcieniu białym matowym. Części sufitowe świetlików płaskich są bardziej zaokrąglone aniżeli w świetlikach z kopułą.

Gwarancja

 • 7 lat
 • 25 lat na komponenty rury światłonośnej

wybór świetlika >>>