Świetlik rurowy Fakro SRS-L 350 promocja 2019

Cena1275.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie E-OknaDachowe.pl

Parametry

Producent:FAKRO
Kategoria:Pozostałe artykuły dachowe

Opis

FAKRO SRS-L 350 - Świetlik rurowy płaski ze niesprężystą rurą światłonośną i funkcją doświetlenia, ma zintegrowany kołnierz do pokryć płaskich (2x5 mm, papa, gont bitumiczny)

Świetlik rurowy Fakro zezwala na doświetlenie wszelkich pomieszczeń budynku, choćby tych, w których brak jest możliwości zamontowania okien dachowych czy fasadowych. Dzięki zastosowaniu świetlików rurowych do pomieszczeń odciętych od światła wpływa naturalne światło rozjaśniając wnętrza. W pozostałych pomieszczeniach świetlik rurowy może stanowić dopełniające źródło światła, pozwalając dodatkowo na oszczędność energii elektrycznej.


Świetlik rurowy przenosi światło dzienne wpadające do rury światłonośnej. Następnie promienie słoneczne odbijając się od ścian refleksyjnej rury kierowane są ku dołowi na rozpraszacz, który równomiernie rozprowadza promienie światła doświetlając wnętrze. Świetlik może być jeszcze stosowany wieczorami albo w nocy, przez zainstalowanie w nim oprawy oświetleniowej spełniającej funkcję lampy.


SR_-L ze sztywną rurą światłonośną i funkcją doświetlenia, d oświetla naturalnym światłem przestrzeń bezpośrednio pod miejscem zamontowania zewnętrznego elementu świetlika, np. Strych czy poddasze, z apewniając łatwiejsze korzystanie z wnętrza umieszczonego pod miejscem konstrukcji świetlika.


Nowa konstrukcja świetlika rurowego charakteryzuje się:

 • lepszym o ok 10% współczynnikiem przenikania ciepła U w stosunku do wersji z kopułą,
 • zintegrowanym kołnierzem - szybszy montaż świetlika.

Świetlik składa się z:

 • części dachowej,
 • 3 części rury światłonośnej SRM 61cm o łącznej długości 2,1m (dla SR_550 1,8m)
 • kolanka SRK (dla SR_ 550 dostępne jako opcja, brak w zestawie)
 • ramy sufitowej, rozpraszacza pryzmatycznego oraz zestawu montażowego.

Przekrój świetlika rurowego SR_:

Charakterystyka
 • Część dachowa - Składa się z ramy aluminiowej, w którą wklejana jest szyba hartowana o grubości 4mm. Do profilu ramy od w środku zamontowany jest składnik umożliwiający zastosowanie rury światłonośnej. Stworzony jest on z blachy aluminiowej albo specjalnego szkła naturalnego (wersja z dodatkowym doświetleniem poddasza-L). Część dachowa świetlika zintegrowana jest z kołnierzem uszczelniającym. Całość jest w kolorze szaro-brązowym RAL 7022, który idealnie komponuje się z charakterystycznymi kolorami pokryć dachowych.

 • niesprężysta rura światłonośna - Rura światłonośna stworzona jest z aluminium pokrytego super refleksyjną warstwą na bazie srebra cechującą się wskaźnikiem odbijalności światła powyżej 98% (refleksyjność nowego lustra wynosi 90- 95%). Drobne straty przesyłu światła umożliwiają użytkowanie świetlików SR_ o długości choćby 12m. Podczas konstrukcji nie ma zapotrzebowania skracania komponentów rury światłonośnej, ponieważ zbudowana jest na zasadzie teleskopu. Wystarczy jeden komponent wsunąć głębiej w drugiotrzymać odpowiednią długość.

 • Kolanko - Kolanko SRK zmieniające kąt rury światłonośnej w zakresie 0-65°. Dla SR_ i SR_-L 550 przystępne jako opcja.

 • Rama sufitowa - Nowa rama sufitowa produkowana jest z naturalnego szkła i posiada wklejony element rozpraszający światło. Maskownica stworzona została z wysokoudarowego materiału w odcieniu białym matowym. Części sufitowe świetlików płaskich są bardziej zaokrąglone niż w świetlikach z kopułą.

Gwarancja

 • 7 lat
 • 25 lat na części rury światłonośnej

wybór świetlika >>>