Słonecznik czarny gruby/średni 5 kg promocja 2021

sprawdź dostępność w sklepie BadaPak.pl

Parametry

Producent:BadaPak
Kategoria:Pozostałe delikatesy

Opis

Słonecznik czarny gruby/średni

Słonecznik czarny gruby BadaPak zawiera ogromną dawkę witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych. W około 20-30% składa się z białka zawierającego zestaw aminokwasów. Słonecznik BadaPak to jedno z najlepszych źródeł witaminy E. Poza nią dostarcza witaminę A, C i całkiem sporą dawkę witamin z grupy B (B1, B3, B6 oraz kwas foliowy). Ziarna te to cenne źródło magnezu – króla minerałów. Na dodatek zawierają cynk, fosfor, mangan, potas, sód, selen, wapń i żelazo. Obecne także są w nich cenne fitosterole, nie nieduża liczba błonnika pokarmowego, a także nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega-6.

Słonecznik czarny gruby BadaPak można jadać w każdej postaci: świeży, prażony a także jako dodatek do potraw. Rewelacyjnie komponuje się z sałatkami, jogurtem, musli. Dodany do domowego pieczywa podwyższa jego wartości odżywcze. Warto wprowadzić słonecznik BadaPak do codziennej diety.

rekomendowana dzienna dawka to 1 do 2 garści ziaren słonecznika BadaPak

Należy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.

Słonecznik jest rośliną wysoką, jednoroczną cechującą się szczególnie intensywnymi żółtymi kwiatami.
Pełni funkcje dekoratywną, ponad to jest jedną z ważniejszych roślin oleistych. Do spożycia nadają się nasiona z których to jeszcze uzyskiwany jest olej.

Informacja o alergenach: W zakładzie są pakowane dodatkowo sezam, gorczyca, soja, migdały, orzechy, produkty zawierające gluten i produkty zawierające SO2 (dwutlenek siarki).

fotografie artykułu są zdjęciami poglądowymi i mogą się różnić od aktualnej partii.

firma stara się aktualizować na bieżąco wszystkie dane zawarte na naszym sklepie www.badapak.pl, jednak dane zawarte w opisie towaru mogą różnić się nieco, w zależności od aktualnej partii artykułu.

podane wartości zostały nam dostarczone od dostawców, jak w dodatku mogą być danymi literaturowymi.