Bayer advantix roztwór do nakrapiania dla psów od 10 do 25 kg (1 x 2.5 ml) - darmowa dostawa od 95 zł! promocja 2020

Cena21.88
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie FERA.PL

Parametry

Producent:BAYER
Kategoria:Pozostałe dla psów

Opis

Krople (spot-on) na pchły dla psa o masie ciała 10-25 kg Nazwa produktu leczniczego weterynaryjnego Advantix Spot-on (250 mg + 1250 mg)/ 2,5 ml; roztwór do nakrapiania Skład jakościowy i ilościowy substancji czynnej: 1 pipeta 2,5 ml gromadzi: Imidakloprid 250 mg, permetryna 1250 mg wskazania lecznicze: zapobieganie i zwalczanie infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor spp.) oraz pcheł (Ctenocephalides spp.) u psów, a także odstraszanie komarów i muchówek (Phlebotomus sp.).

Jednorazowe zastosowanie uniemożliwia dalszej infestacji kleszczy poprzez cztery tygodnie. Kleszcze są odstraszane oraz/albo zabijane, przez co ogranicza się ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych (np.

boreliozy, riketsjozy, ehrlichiozy). Kleszcze umiejscowione na psie w chwili zastosowania preparatu zostaną zabite, lecz pomimo to pozostaną wczepione i będą widoczne. Pchły na psie giną w ciągu jednego dnia od rozpoczęcia leczenia.

Jednorazowe użycie uniemożliwia dalszej infestacji pcheł przez cztery tygodnie. Artykuł może być wykorzystywany jako element złożonego leczenia alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). Jednorazowe leczenie zapewnia widoczne działanie odstraszające wobec meszek i komarów w ciągu czterech tygodni, zniżając poprzez to ryzyko wystąpienia chorób poprzez nie przenoszonych (np.

leiszmaniozy). Przeciwwskazania: Nie stosować u szczeniąt poniżej 7 tygodnia życia. Nie stosować u kotów. Działania niechciane: O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego towaru lub zaobserwowaniu jakichkolwiek niepożądanych objawów niewymienionych w ulotce (w tym na dodatek objawów u człowieka na skutek kontaktu z lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny albo Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Wydziału Produktów Leczniczych Wterynaryjnych. W rzadkich przypadkach może wystąpić u psów przejściowa nadwrażliwość skóry (łącznie z objawami świądu i rumieniem w miejscu podania) i osowiałość.

W szczególnie rzadkich przypadkach mogą wystąpić zmiany w zachowaniu zwierząt (zdenerwowanie, niepokój ruchowy, skowytanie albo tarzanie się), objawy żołądkowo-jelitowe (wymioty, biegunka, nadmierne ślinienie się, zmniejszony apetyt) i objawy neurologiczne takie jak chwiejny ruch i drgawki u psów wrażliwych na permetrynę.

Te objawy głównie są przemijające i same ustępują. Docelowe gatunki zwierząt: Psy Dawkowanie i droga podania: Zalecana znikoma dawka wynosi: 10 mg/kg masy ciała imidaklopridu i 50 mg/kg masy ciała permetryny.

> 10 do 25 kg - 2,5 ml: imidakloprid: 10-25 mg/kg m.c., a także permetryna: 50 - 125 mg/kg m.c. Dla psów o masie ciała >40 kg należy zastosować kompozycji pipet. Jednorazowe podanie zapobiega dalszej infestacji kleszczy i pcheł przez cztery tygodnie, poprzez co ogranicza się ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych.

Ponowna infestacja związana z pojawieniem się w otoczeniu zwierzęcia nowych pcheł może trwać poprzez 6 tygodniu albo dłużej po rozpoczęciu leczenia. W takim przypadku może być niezbędne więcej, aniżeli jednorazowe zastosowanie preparatu, w zależności od ilości pasożytów w otoczeniu.

Aby utrudnić pchłom bytowanie w środowisku, zaleca się stosowanie środków zwalczających dorosłe pchły i osobniki w stadiach rozwojowych w otoczeniu zwierzęcia. Jednorazowe leczenie zapewnia widoczne działąnie odstraszające wobec meszek i komarów w ciągu czterech tygodni, zmniejszając przez to ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych.

Preparat zachowuje efektywność po zmoczeniu sierści zwierzęcia. Ale w przypadku częstego kontaktu z wodą, konieczne może być ponowne naniesienie preparatu, w zależności od występowaniu ektopasożytów w otoczeniu zwierzęcia.

W takim przypadku nie należy stosować preparatu częściej, aniżeli raz na tydzień. W przypadku zaistnienia konieczności umycia psa szamponem, zaleca się uczynić to przed naniesieniem preparatu albo przynajmniej tydzień po jego zastosowaniu, w celu uniknięcia konieczności powtarzania zabiegu.

Zalecania dla korzystnego podania: Wyłącznie na skórę. Należy wyjąć jedną pipetę z opakowania. Trzymając pipetę w pozycji pionowej, końcówką do góry, przekręcić i zdjąć końcówkę. Odwrócić końcówkę i umieścićdrugim końcem na pipecie (zamknięcie zabezpieczające przed dostępem dzieci).

Przekręcić końcówkę, żeby przebić zamknięcie, po czym zdjąć końcówkę z pipety. U stojącego psa rozsunąć sierść między łopatkami, tak, aby widoczna była goła skóra. Przytknąć koniec pipety do skóry i kilkukrotnie, solidnie ją ścisnąć, w celu wyciśnięcia zawartości bezpośrednio na skórę.

w przypadku pipet o poje