BAYER ADVANTIX Roztwór do nakrapiania dla psów od 4 do 10 kg (1 x 1 ml) - DARMOWA DOSTAWA OD 95 ZŁ! promocja 2020

Cena19.72
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie FERA.PL

Parametry

Producent:BAYER
Kategoria:Pozostałe dla psów

Opis

Krople (spot-on) na pchły dla psa o masie ciała 4-10 kg - opakowanie 4 pipety Nazwa produktu leczniczego weterynaryjnego Advantix Spot-on (100 mg + 500 mg)/ 1 ml; roztwór do nakrapiania Skład jakościowy i ilościowy substancji czynnej: 1 pipeta 1,0 ml zawiera: Imidakloprid 100 mg, permetryna 500 mg wyróznionia lecznicze: uniemożliwianie i zwalczanie infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor spp.) oraz pcheł (Ctenocephalides spp.) u psów oraz odstraszanie komarów i muchówek (Phlebotomus sp.).

Jednorazowe użycie uniemożliwia dalszej infestacji kleszczy poprzez cztery tygodnie. Kleszcze są odstraszane i/lub zabijane, przez co ogranicza się ryzyko wystąpienia chorób poprzez nie przenoszonych (np.

boreliozy, riketsjozy, ehrlichiozy). Kleszcze umiejscowione na psie w chwili zastosowania preparatu zostaną zabite, ale pomimo to pozostaną wczepione i będą widoczne. Pchły na psie giną w ciągu jednego dnia od rozpoczęcia leczenia.

Jednorazowe zastosowanie uniemożliwia dalszej infestacji pcheł poprzez cztery tygodnie. Produkt może być użytkowany jako składnik złożonego leczenia alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). Jednorazowe leczenie zapewnia widoczne działanie odstraszające wobec meszek i komarów w ciągu czterech tygodni, obniżając przez to ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych (np.

leiszmaniozy). Przeciwwskazania: Nie stosować u szczeniąt poniżej 7 tygodnia życia. Nie stosować u kotów. Działania niepożądane: O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego artykułu albo zaobserwowaniu jakichkolwiek niepożądanych objawów niewymienionych w ulotce (w tym też objawów u człowieka na skutek kontaktu z lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny lub Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Wydziału Produktów Leczniczych Wterynaryjnych. W rzadkich przypadkach może wystąpić u psów przejściowa nadwrażliwość skóry (łącznie z objawami świądu i rumieniem w miejscu podania) i osowiałość.

W nad wyraz rzadkich przypadkach mogą wystąpić zmiany w zachowaniu zwierząt (zdenerwowanie, niepokój ruchowy, skowytanie albo tarzanie się), objawy żołądkowo-jelitowe (wymioty, biegunka, nadmierne ślinienie się, zmniejszony apetyt) i objawy neurologiczne takie jak chwiejny ruch i drgawki u psów wrażliwych na permetrynę.

Te objawy na ogół są przemijające i same ustępują. Docelowe gatunki zwierząt: Psy Dawkowanie i droga podania: Zalecana śladowa dawka wynosi: 10 mg/kg masy ciała imidaklopridu i 50 mg/kg masy ciała permetryny.

> 4 do 10 kg - 1,0 ml: imidakloprid: 10-25 mg/kg m.c., a także permetryna: 50 - 125 mg/kg m.c. Dla psów o masie ciała >40 kg należy użyć kompilacji pipet. Jednorazowe podanie zapobiega dalszej infestacji kleszczy i pcheł przez cztery tygodnie, poprzez co ogranicza się ryzyko wystąpienia chorób poprzez nie przenoszonych.

Ponowna infestacja związana z pojawieniem się w otoczeniu zwierzęcia nowych pcheł może trwać przez 6 tygodniu lub dłużej po rozpoczęciu leczenia. W takim przypadku może być niezbędne więcej, aniżeli jednorazowe wykorzystanie preparatu, w zależności od ilości pasożytów w otoczeniu.

Aby utrudnić pchłom bytowanie w środowisku, zaleca się użytkowanie środków zwalczających dorosłe pchły i osobniki w stadiach rozwojowych w otoczeniu zwierzęcia. Jednorazowe leczenie zapewnia widoczne działąnie odstraszające wobec meszek i komarów w ciągu czterech tygodni, zniżając przez to ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych.

Preparat zachowuje efektywność po zmoczeniu sierści zwierzęcia. Jednak w sytuacji częstego kontaktu z wodą, niezbędne może być ponowne naniesienie preparatu, w zależności od występowaniu ektopasożytów w otoczeniu zwierzęcia.

W takim przypadku nie należy stosować preparatu częściej, niż raz na tydzień. W przypadku zaistnienia konieczności umycia psa szamponem, zaleca się uczynić to przed naniesieniem preparatu lub przynajmniej tydzień po jego zaimplementowaniu, w celu uniknięcia konieczności powtarzania zabiegu.

Zalecania dla korzystnego podania: Wyłącznie na skórę. Należy wyjąć jedną pipetę z opakowania. Trzymając pipetę w pozycji pionowej, końcówką do góry, przekręcić i zdjąć końcówkę. Odwrócić końcówkę i umieścićdrugim końcem na pipecie (zamknięcie zabezpieczające przed dostępem dzieci).

Przekręcić końcówkę, aby przebić zamknięcie, po czym zdjąć końcówkę z pipety. U stojącego psa rozsunąć sierść pomiędzy łopatkami, tak, aby widoczna była goła skóra. Przytknąć koniec pipety do skóry i kilkukrotnie, konkretnie ją ścisnąć, w celu wyciśnięcia zawartości bezpośrednio na skórę.

W przyp