Bayer drontal - preparat przeciwpasożytniczy dla kotów 2tabl. promocja 2019

Cena13.89
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie FERA.PL

Parametry

Producent:Bayer
Kategoria:Pozostałe dla zwierząt

Opis

BAYER Drontal - preparat przeciwpasożytniczy dla kotów to innowacyjny artykuł, łączący w sobie szereg komponentów aktywnych, zezwalający na usunięcie z organizmu Twojego pupila groźnych pasożytów. Wygodna forma tabletki stanowi gwarancję, że środek trafi do organizmu Twojego podopiecznego. Szereg testów klinicznych poświadcza,propozycja producenta Bayer pozwala zadbać o zdrowie i samopoczucie kotów na każdym etapie rozwoju.

atuty:

- artykuł to tabletki na odrobaczanie, asygnowane do zwalczania inwazji nicieni i tasiemców przewodu pokarmowego kotów takich jak:Toxocara cati, Ancylostoma tubaeforme, Ancylostoma braziliense, Echinococcus multilocularis, Dipylidium caninum, Taenia taenieformis, Mesocestoides spp., Joyeuxiella spp,

- neutralny smak pozwala na prędkie podanie preparatu lub ukrycie śladowej tabletki w kawałki mięsa albo wśród ulubionych przysmaków naszego zwierzaka,

- formuła zachowuje swoje działanie po rozkruszeniu czy podzieleniu.

dane ogólne:
- nie należy stosować u kociąt przed ukończeniem trzeciego tygodnia życia,

- nie należy stosować u kotek w pierwszych dwóch trymestrach ciąży,

- opakowanie mieści 2 tabletki.

dane szczegółowe

Skład: Jedna tabletka zawiera: embonian pyrantelu 230 mg, prazikwantel 20 mg.

Efekty niechciane

Nieznane. O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego artykułu lub zaobserwowaniu jakichkolwiek niepokojących objawów nie wymienionych w ulotce ( w tym także objawów u człowieka na skutek kontaktu z lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny albo Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej http://www.urpl.gov.pl (Wydział Produktów Leczniczych Weterynaryjnych).

Dawkowanie

Dawka lecznicza to 5 mg/kg m.c. Prazikwantelu i 57,5 mg/kg m.c. Embonianu pyrantelu co odpowiada 1 tabletce na 4 kg m.c. Doustnie.
w sytuacji zakażenia glistami u kociąt po pierwszym podaniu preparatu może nie dojść do całkowitej eliminacji pasożytów, w takim przypadku należy podać preparat po 2-3 tygodniach od momentu odstawienia od matki. Należy zachować 14 - dniowe odstępy pomiędzy kolejnymi podaniami preparatu.
w sytuacji zakażenia Echinoccocus spp. Należy użyć dopełniającą ochronę osób kontaktujących się z odrobaczanymi kotami.
żeby uzyskać dopełniające informacje należy zapytać lekarza weterynarii.

Sposób dawkowania

Preparat podaje się jednorazowo, najlepiej w kawałku mięsa, kiełbasy lub innego smakołyku. Można go także dzielić, rozgniatać i mieszać z karmą. Może być stosowany bez względu na wariant diety.

Specjalne środki ostrożności

Po każdorazowym podaniu preparatu należy umyć ręce.
Bezpieczeństwo artykułu leczniczego weterynaryjnego wykorzystywanego u kotek w pierwszych dwóch trymestrach ciąży nie zostało określone.