56. pod płaszczem gwiazd marki E-lite promocja 2024

Cena28.56
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie TaniaKsiazka.pl

Parametry

Producent:E-Lite
Kategoria:Pozostałe filmy

Opis

Takiego filmu w Polsce jeszcze nie było. Po raz pierwszy zakłamywany poprzez lata temat prześladowań Kościoła w Hiszpanii w czasie wojny domowej zaistniał w filmie fabularnym. Ta prawdziwa, oparta na faktach opowieść wydarzyła się w 1936 roku w znikomym miasteczku Almagro na początku wojny domowej, gdzie republikanie zamordowali 20 dominikanów.

Film porusza mało znany i omijany przez mainstreamowe media temat okrutnych prześladowań Kościoła Katolickiego w Hiszpanii w czasie wojny domowej w latach 1936-1939 r. Przesłaniem są miłość i przebaczenie na podstawie świadectwa wiary Dominikanów.

Wydarzenia zostały przedstawione w sposób zgodny z faktami, większość fotografii zrealizowano w miejscach wydarzeń. Pod Płaszczem Gwiazd miał swoją premierę kinową w Hiszpanii w lutym tego roku W 2014 roku Pod płaszczem z gwiazd zdobył drugą nagrodę w kategorii filmów fabularnych na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowie oraz nagrodę Guacari de Oro na Monteria Film Festival w Kolumbii.

Do tej pory w Polsce nie wydano filmu podejmującego podobny temat.