Ajuwerdyjski żel balsam Walentina Dikula 100ml (4607011667930) promocja 2023

Cena16.33
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Aram Natura

Parametry

Producent:Korolev Farm
Kategoria:Pozostałe kosmetyki

Opis

Ajuwerdyjski żel balsam Walentina Dikula to efektywny środek do stosowania miejscowego, opracowany poprzez specjalistę chorób układu mięśniowo-szkieletowego akademika Walentyna Dikula, na życzenie pacjentów, po starannym doborze komponentów, których działanie ma na celu pobudzenie krążenia krwi i przemiany materii w obszarze problemowym, rozluźnienie mięśni, a także pobudzenie miejscowej niepodatności.

Kamfora ma wielopłaszczyznowy wpływ na organizm ludzki. Jest środkiem odmładzającym, stymulującym przemianę materii, przeciwbólowym i antyseptycznym. Ajurweda bezspornie zaleca włączenie kamfory do receptur w leczeniu wszelkich głównych chorób stawów i układu mięśniowo-szkieletowego.

Mumio Shilajit - jeden z najsilniejszych biostymulantów, aktywuje procesy naprawcze, przyspiesza odbudowę kości i tkanek chrzęstnych, spowalnia cykl starzenia stawu, pomaga zmniejszyć bóle pojawiające się przy zmianie pogody. Kilkakrotnie wzmacnia właściwości lecznicze roślin leczniczych.

Kapsaicyna(substancja pozyskiwana z ostrej papryki) - działa silnie rozgrzewająco i miejscowo znieczulająco, aktywuje procesy metaboliczne w mięśniach i wokół tkanki stawowej, polepsza mikrokrążenie. Obniża obrzęki, łagodzi skurcze mięśni, jest kanałem dla innych części terapeutycznych. Blokuje działanie mediatorów chemicznych (substancja P), które wywołują stan zapalny i przekazują impulsy bólowe do ośrodkowego układu nerwowego.

Kurkuma to prawdopodobnie jedna z najkorzystniejszych przypraw na świecie do zwalczania wielu chorób i zapobiegania im. Lista jego {pomocn|przydatn)ych właściwości wydaje się nieskończona i wydaje się, że wszyscy, którzy kontrolują swój styl życia, już zwrócili na to uwagę. To stawia go na szczycie listy najzdrowszych przypraw i roślin, pozostawiając po sobie cynamon, czosnek, imbir i nasiona ostropestu plamistego. Jednym z najbardziej zaskakujących zjawisk związanych z tą przyprawą była w toku badań jej przydatność dorównująca niektórym farmaceutykom. Ogólnie, wyniki wielu badań pokazują, że stosowanie kurkumy może przynieść więcej korzyści niż wielu leków: - przeciwzapalne; - przeciwbólowe; - obniżające poziom cholesterolu; - steroidy.

Imbir - jego korzeń ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, resorpcyjne, lecznicze i tonizujące. Zawiera prawie kompletną kompozycję aminokwasów niezbędnych dla organizmu człowieka, a także witaminy A, C, z grupy B, olejki eteryczne, kompleks pierwiastków śladowych.

Goździk - zmienia akcenty życiowe z wywoływania efektów zewnętrznych na osobiste doskonalenie. Wzmacnia i zagęszcza aurę. Zapewnia organizmowi właściwości stoickie, które pomagają szybko dojść do siebie po kontuzjach, chorobach i operacjach.

Eukaliptus dodaje sił, pomaga szybko wyleczyć się ze stresu i choroby. Zwiększa ilość energii odpowiedzialnej za zdrowie i długowieczność. Kompleks ekstraktów ziołowych, skompilowany zgodnie z zasadą synergizmu, pomaga redukować stany zapalne, aktywuje procesy naprawcze w tkankach, działa przeciwutleniająco, przeciwbólowo (rozluźniająco) na mięśnie.