Jądro ciemności - Jeśli zamówisz do 14:00, wyślemy tego samego dnia., Joseph Conrad promocja 2021

Cena18.39
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie MegaKsiazki.pl

Parametry

Producent:
Kategoria:Pozostałe książki
ISBN 9788324018079
Oprawa twarda
Autor Joseph Conrad
Wydawnictwo Znak
Ilość stron 112
Rok wydania 2011

Opis

Bolesne i niebezpieczne arcydzieło w nowym przekładzie. Anglia, koniec XIX wieku. Trzech gentlemanów słucha opowieści żeglarza włóczęgi Charliego Marlowa o jego wyprawie do Konga będącego wówczas kolonią belgijską.

Podróż do placówki przedsiębiorstwa handlującego pomiędzy innymi kością słoniową okazuje się wędrówką do tytułowego „jądra ciemności", w otchłań własnej podświadomości i do granic zrozumienia. Wieńczące ją spotkanie z przerażającym i fascynującym Kurtzem, którego Marlow ma sprowadzić z powrotem do cywilizowanego świata, dokonuje ostatecznego przewartościowania jego myślenia.

Niepokojąco obecnie brzmią dziś pytania stawiane przez Conrada – o prawo do przemocy w imię cywilizacji, o genezę zła, o tożsamość człowieka i występowanie Innego w każdym z nas, a także o to, czy pewne doświadczenia są w ogóle wyrażalne.

Być może dlatego dzieło to zainspirowało wielu dwudziestowiecznych pisarzy, a jego ekranowych adaptacji dokonali Werner Herzog i Francis Ford Coppola. Książka budzi do dziś sporo kontrowersji. Jądro ciemności na nowo przełożyła Magda Heydel, która opatrzyła także tekst Conrada wyśmienitym posłowiem.