Kurkuma BCM-95 - ekstrakt 300 kaps. Arjuna Natural, KENAY promocja 2021

Cena285.36
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Apteka Zdro-Vita

Parametry

Producent:Kenay AG
Kategoria:Pozostałe zdrowie

Opis

Suplement diety - Kurkuma BCM 95 ® - ekstrakt (300 kapsułek Licaps®)

Kurkuma pochodzi z południowo wschodniej Azji. Była tam znana i stosowana już w starożytności. Znany nam żółty proszek powstaje po wysuszeniu i zmieleniu korzenia ostryżu żółtego zwanego na dodatek szafranicą albo żółtym imbirem (jest wyjątkowo podobna do imbiru). Kurkuma trafiła do Europy z Indii. To właśnie w Indiach jest używana jako podstawowy składnik mieszanki przypraw Curry. Substancją odpowiadającą między innymi za jej odcień jest kurkumina.

składniki: średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe (MCT), pochodzące z oleju palmowego i kokosowego; ekstrakt z kłącza kurkumy (Curcuma longa L.) standaryzowany na zawartość kurkuminoidów: 95%, zawierający lotny związek ar-turmeron; otoczka kapsułki: żelatyna rybia; emulgator: mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych; woda.

* LICAPS & logo są znakami handlowymi Lonza lub jej filii.

Ekstrakt z kurkumy standaryzowany na 95% kurkuminoidów

Kłącze kurkumy (Curcuma longa L.) wspomaga utrzymanie zdrowia wątroby, stawów i kości oraz wspiera funkcje układu immunologicznego

Sposób użycia: 2 razy dziennie po 1 kapsułce, w trakcie posiłku

Sposób przechowywania: Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla śladowych dzieci.

Uwagi: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) przeróżnej diety. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek komponent preparatu. Preparatu nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia. Należy prowadzić zdrowy tryb życia i należycie się odżywiać. Osoby, które stosują leki przeciwzakrzepowe, powinny skonsultować z lekarzem możliwość spożywania niniejszego preparatu.

Producent: Arjuna Natural Extracts Ltd. Indie

głównie zadawane pytania o BCM-95

Jaka jest różnica między kurkumą, a kurkuminą?

Kurkuma to kłącze zwane Curcuma Longa. Jego aktywne składniki to kurkuminoidy (z zasady kurkumina, demethoxycurcuminoid i bis-demethoxycurcuminoid), a także olejki eteryczne.

Czy BCM-95 jest badana na zawartość metali ciężkich?

Każda partia BCM-95 jest badana poprzez laboratoria wewnętrzne i zewnętrzne na występowanie metali ciężkich tj. Ołów, arsen, kadm i rtęć. Wykorzystywany jest postępowy i najdokładniejszy sprzęt laboratoryjny "IC-PMS" zamiast charakterystycznej techniki Atomowej Spektrometrii chłonnej.

Czy BCM-95 dokument organiczny?

BCM-95 nie atestu naturalnego, ale uprawa surowca spełnia standardy naturalne.

Czy BCM-95 jest modyfikowana genetycznie?

Nie, BCM-95 nie jest modyfikowana genetycznie?

Czy BCM-95 mieści alergeny?

Nie, BCM-95 nie posiada żadnych alergenów.

Jakie rozpuszczalniki są stosowane do produkcji BMC-95?

Do produkcji BCM-95 wykorzystuje się etanol lub octan etylu.

Czy BCM-95 zawiera szkodliwe rozpuszczalniki?

BCM-95 nie posiada żadnych zgubnych rozpuszczalników tj. Dwuchlorek etylenu (EDC), benzen, aceton ani alkohol izopropylowy.

Dlaczego inni producenci ekstraktów z kurkumy używają krzywdzących rozpuszczalników?

szkodliwe rozpuszczalniki, a skrupulatniej dwuchlorek etylenu (EDC) są stosowane do produkcji ekstraktów, żeby uzyskać udoskonaloną efektywność i zmniejszyć koszty produktu końcowego. Kiedy takie rozpuszczalniki są użyte nie można ich już usunąć z artykułu końcowego.

Dlaczego rozpuszczalniki są stosowane do ekstrakcji i nie można ich zlikwidować z produktu końcowego?

Kurkumina i kurkuminoidy nie są rozpuszczalne w wodzie. Dlatego należy używać rozpuszczalników, aby wyekstrahować je z kłącza kurkumy. Ekstrakt z kurkumy jest poddawany procesowi krystalizacji. Kurkuminoidy po wyekstrahowaniu z kurkumy posiadają formę kryształów. Podczas cyklu krystalizacji, wszystkie rozpuszczalniki dostają się do tych kryształów. Producenci, którzy używają szkodliwych rozpuszczalników czasami to ukrywają, gdyż ich pozostałości trudno wykryć stosując tradycyjne metody badań laboratoryjnych.

Jak są badane pozostałości rozpuszczalników w BCM-95?

głównie stosowany do badania pozostałości rozpuszczalników jest tradycyjny test GC-MS. Jednak w sytuacji kurkumy nie jest to trafna forma badania, gdyż kurkuminoidy występują w postaci kryształków, w których są uwięzione rozpuszczalniki. Metoda GC-MS wprowadza w błąd co do obecności rozpuszczalników. Do badania pozostałości rozpuszczalników w BCM-95 użytkowany jest innowacyjny sprzęt laboratoryjny GC-Headspace. W metodzie tej kryształki są rozbijane, a uwięzione rozpuszczalniki są zbierane i badane. BCM-95 nie posiada żadnych krzywdzących rozpuszczalników. Wszystkie partie ekstraktu odpowiadają wymogom Amerykańskiej Farmakopei (Wykazu Leków).

Czy BCM-95 należy przyjmować w trakcie posiłku?

Zaleca się przyjmować BCM-95 w trakcie posiłku. Jednak nie będzie posiadać niekorzystnego działania jeśli zostanie przyjęta bez posiłku.

Czy BCM-95 można przyjmować z innymi lekami?

Aktualne badania nie potwierdzają, że kurkuma wchodzi w reakcję z innymi lekami. Skonsultuj się z lekarzem zanim zaczniesz przyjmować suplementy diety w tym BCM-95.

Jaka jest zalecana dawka BCM-95?

Większość badań klinicznych wykorzystuje 500 mg BCM-95, dwa razy dziennie.

Czy BCM-95 może wywołać problemy żołądkowo-jelitowe?

Osoby, które wcześniej nie przyjmowały kurkumy mogą początkowo posiadać problemy żołądkowo-jelitowe. Jednak nie odnotowano zaburzeń żołądkowo-jelitowych po spożyciu BCM-95.

Środki ostrożności: Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Artykuł nie może być stosowany poprzez kobiety w ciąży, karmiące i dzieci bez konsultacji lekarskiej. Produkt nie może być użytkowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze części. Zalecamy jednostajny sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Chronić przed światłem, przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla niepokaźnych dzieci.

Producent: Arjuna Natural Extracts Ltd. Indie

Dystrybutor w Polsce:

KENAY A. Grzegorek i Wspólnicy Sp.J.
ul. Częstochowska 25
62-800 Kalisz