Dr. jacob's Steviabase, 400g promocja 2021

sprawdź dostępność w sklepie Apteka Zdro-Vita

Parametry

Producent:Dr. Jacob's
Kategoria:Pozostałe zdrowie

Opis


SteviaBase to naturalny słodzik zawierający ekstrakt z liści stewii i ksylitol i erytrytol (wyeliminowany został standardowy posmak stewii). Smakuje jak zwykły cukier, ale ma widocznie mniejszy indeks glikemiczny (ok. 8), więc jest bezpieczny dla diabetyków.

Spożywanie SteviaBase zamiast cukru przyczynia się do utrzymania mineralizacji zębów i sprawia mniejszy wzrost poziomu cukru we krwi.


w dodatku SteviaBase dostarcza ważny dla zdrowego funkcjonowania magnez i wapń. Magnez przyczynia się do korzystnego metabolizmu energii, zmniejszenia uczucia zmęczenia. Magnez wraz z wapniem są ważne dla utrzymania zdrowia kości i zębów, pomagają w poprawnym funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśni.


SteviaBase jest słodsza od cukru dzięki trzem naturalnym słodzikom roślinnym:


- stewii,
- ksylitolowi,
- erytrytolowi.


Stewia (Stevia rebaudiana) to roślina od wieków wykorzystywana w Ameryce Środkowej i Południowej, gdzie zwana jest ziołem miodowym. Za słodki smak odpowiedzialne są związki z liści i łodyg stewii – glikozydy stewiolowe. Są one 300 razy słodsze od zwykłego cukru, lecz są niekaloryczne i nie powodują próchnicy.


Ksylitol to słodki w smaku związek pozyskiwany z brzozy, zalecany dla diabetyków gdyż wyjątkowo niski indeks glikemiczny IG: 8 (IG cukru to 70). Ksylitol nie wywołuje próchnicy. Jest on całkowicie bezpieczny niezależnie od spożywanej ilości dziennej. Chociaż ksylitol oddziałuje na układ pokarmowy i jego spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.


Erytrytol to słodzik pozyskiwany z wodorostów i porostów. Ma słodkość rzędu 60 – 75% słodyczy zwykłego cukru. Niskokaloryczny (0,2 kcal/g), nie sprawia próchnicy.


SteviaBase zalecana jest:


– dla diabetyków,
– dla osób odchudzających się,
– dla osób z podwyższonym ryzykiem próchnicy,
– dla tych, którzy lubią zdrową słodycz.


Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia:

maksymalnie do 40 g dziennie (40 łyżeczek).

Łyżeczka (1 porcja = 4 g) SteviaBase odpowiada słodkością około 1,5 łyżeczki zwykłego cukru.


Skład:

substytuty cukru: erytrytol, ksylitol; mleczan wapnia, magnezu, środki słodzące: glikozydy stewiowe.