TINCTURA ARNICAE płyn 100ml promocja 2019

sprawdź dostępność w sklepie i-Apteka.pl

Parametry

Producent:Herbapol Kraków
Kategoria:Pozostałe zdrowie

Opis

Postać

Płyn

Opakowanie

Butelka 100ml

Skład

Skład na 100g towaru: Preparat stanowi nalewka (1:10) etanolem 70o koszyczków arniki (Arnicae anthodium). Zawartość etanolu 66-69%.

Działanie

Substancje czynne zawarte w kwiatostanach arniki to na ogół flawonoidy, a także komponenty olejku eterycznego (tymol, polisacharydy). Arnika górska stosowana zewnętrznie przyspiesza znacznie cykl gojenia się ran, ziarninowanie i odbudowę uszkodzonych tkanek. Ma cechy przeciwzapalne i odkażające.

wyznaczonia

artykuł ziołowy konwencjonalnie użytkowany w postaci okładów na krwiaki, w skręceniach, stłuczeniach, obrzękach, w czyraczności, w stanach zapalnych żył, po ukąszeniach owadów. Po rozcieńczeniu wodą do płukania jamy ustnej w zapaleniu dziąseł i afcie.

Sposób używania

klasycznie stosuje się podany schemat użytkowania: Do okładów nalewkę rozcieńczyć wodą 3-10 krotnie, następnie zwilżyć obficie czystą gazę i przykładać na miejsce chorobowo zmienione. Do płukania jamy ustnej rozcieńczyć 10 krotnie. Nie należy połykać roztworu.

Uwagi:

Preparat do wykorzystania zewnętrznego. Nie stosować na otwarte rany. Stosowanie podczas ciąży i karmienia piersią: Brak przeciwwskazań do używania. Wpłzw na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn mechanicznych w ruchu: Nie stwierdzono negatywnego wpływu.