TABLICA CODZIENNYCH OBOWIĄZKÓW MOTYWACYJNA promocja 2019

sprawdź dostępność w sklepie Bystra Sowa s. c.

Parametry

Producent:Bystra Sowa
Kategoria:Pozostałe

Opis

Tablica powszednich obowiązków ma na celu wzbudzenie motywacji do wykonywania prostych czynności dnia codziennego.
Atutem zestawu są piktogramy, czytelne znaki graficzne przedstawione w formie obrazków. Piktogramy to graficzny system komunikacji. W komplecie jest 20 szt. Zalaminowanych najważniejszych obrazków w postaci czynności i obowiązków.
Każdy obrazek możemy z dzieckiem omówić, przedstawić co oznacza, uczyć naśladowania. Na podstawie piktogramów dziecko uczy się czynności i codziennych obowiązków.
W tej tablicy motywacyjnej w komplecie jest 36 szt. Zalaminowanych wesołych buziek w postaci emotikonów. W ten sposób nagradzamy każde wytworzone zadanie, a także możemy ustalić wspólnie z dzieckiem ile musi uzbierać znaczków by zdobyć jakąś niespodziewankę np. W formie spędzania energicznego czasu (np. Basen, wyprawa do zoo). Mamy możliwość korygowania tablicy, przez umieszczenie innych obrazków z czynnościami, tak by móc ćwiczyć daną umiejętność np. Po tygodniu zmieniamy obowiązki dziecka w specjalnym do tego przygotowanym okienku.
Każdego dnia możemy wybrać 5 czynności, które chcielibyśmy u dziecka osiągnąć / wyćwiczyć.
Zawartość zestawu:
  • Zalaminowaną tablicę codziennych obowiązków w wielkim formacie A3 (30cm X 42 cm)
  • 36 szt. Zalaminowanych znaczków motywacyjnych: buźki uśmiechnięte (35 na tablicę 1 na dodatek)
  • 20 szt. Zalaminowanych obrazków w formie piktogramów do wykorzystania w trakcie zapoznawania się z czynnościami i obowiązkami w domu i w przedszkolu/szkole
Wszystkie wesołe buźki są równie żółte i mają pozytywny charakter, buźki smutne jak i inne znaczki można dokupić osobno u nas w sklepiehttp://pomoceterapeutyczne.com/uzupełniające-znaczki-motywacyjne-do-tablicy-motywacyjnej-20-szt-buzki-smutne-buzki-wesole-serca-p-177.html

W zestawie nie są zawarte buźki smutne ze względu na udowodniony psychologicznie negatywny wpływ użytkowania negatywnych ocen. Stosując negatywną ocenę zamiast bowiem na pożądany efekt, kierujemy uwagę dziecka na jego złe zachowanie. Ponadto użytkowanie smutnych buziek dziecku osłabia jego pozytywne przekonanie o sobie. W momencie, kiedy dziecko ma więcej smutnych buziek niż pozytywnych, nie pozostaje mu nic innego, jak udowodnienie rodzicom, iż wprowadzany poprzez niego system nie ma sensu.
Buźki wesołe posiadają na celu chwalenie dziecka za każde dobre zadanie, natomiast przy nie spełnieniu pragnień po prostu tej buźki nie otrzymuje. Tablica z samymi wesołymi buźkami skupia się na nagradzaniu dziecka.
Oczywiście potrzeba także indywidualizmu, dlatego oferujemy buźki smutne jako,,dodatkowy artykuł"
DO TABLICY W WERSJI standard oferujEMY ZAKUPIĆ RZEPĘ SAMOPRZYLEPNĄ, DZIĘKI KTÓREJ WSZYSTKIE CZĘŚCI BĘDĄ SIĘ LEPIEJ TRZYMAĆ, A DZIECKO BĘDZIE MIAŁO MOŻLIWOŚĆ ŁATWIEJSZEGO MANIPULOWANIA.
RZEPA SAMOPRZYLEPNA W NASZYM SKLEPIE przystępnA W ZAKŁADCE AKCESORIA. DO ZESTAWU koniecznE JEST OK. 3 METRÓW.