Pracownia Terminalowa VCloudPoint 20, B2AD-989B2 promocja 2024

jest dostępny w sklepie Multimediaszkolne

Parametry

Producent:VCloudPoint
Kategoria:Pozostały biznes

Opis

O pełną ofertę, dobór części, konfigurację z ofertą wdrożenia systemu i szkoleniem zapytaj naszych doradców pod numerem telefonu 530-756-411 lub mailowo biuro@multimediaszkolne.pl.
Pracownia terminalowa oparta na terminalach vCloudPoint nieprzeciętnie sprawdza się w szkolnych salach informatycznych. To rozwiązanie istotnie opłacalne dla edukacji, ze względu na niskie koszty zakupu i prostotę administrowania salą terminalową.
Do korzyści wynikających z stosowania pracowni terminalowej możemy zaliczyć:
  • podłączenie do jednego serwera nawet 99 użytkowników, którzy równocześnie i niezależnie od siebie korzystają ze współdzielonych zasobów
  • łatwość administrowania pracownią
  • możliwość przypasowania interfejsu do potrzeb użytkownika
  • niskie koszty zakupu – terminale vCloudPoint są tańsze niż komputery PC
  • korzystne ceny zakupu licencji Microsoft
  • niskie koszty utrzymania sprzętu – modernizujesz tylko serwer
  • oszczędność na kosztach energii – terminale zużywają tylko 5W i kreujeją mniej ciepła
  • wygodne wyświetlanie obrazu o rozdzielczości do 1920 × 1080 w dowolnym formacie, bez nadmiernego obciążenia łącza
  • prosta instalacja - uruchomienie pracowni terminalowej zajmuje istotnie mniej czasu w kontraście do standardowej pracowni komputerowej
  • bezgłośne i dyskretne działanie sprzętu sprzyja skupieniu w trakcie pracy
  • Interaktywne nauczanie z użyciem zintegrowanych narzędzi komunikacyjnych (np. Chat) i programów przeznaczonych – np. NetSupport School
Pracownie Terminalowe

Rozbuduj 1 komputer PC do 30 stanowisk

Czym jest terminal vCloudPoint?

Terminal vCloudPoint to minimalne urządzenie, umożliwiające pracę na pulpicie zdalnym. Do jednego serwera można bezpiecznie podłączyć nawet 99 użytkowników, którzy równocześnie i zupełnie niezależnie od siebie korzystają z jego współdzielonych zasobów.

Bezobsługowy terminal vCloudPoint może automatycznie inicjować połączenie z serwerem i wyświetlać pulpit zdalny na ekranie użytkownika końcowego. Przeznaczone oprogramowanie potrzebne do uruchomienia stanowiska terminalowego instalowane jest tylko na serwerze. Procesy obliczeniowe, przetwarzanie informacji i zarządzanie dodatkowo odbywają się na serwerze, poza stanowiskiem terminalowym.

Podobnie jak w komputerze PC, do terminala vCloudPoint należy podłączyć monitor, mysz i klawiaturę. Terminal zużywa niedużo energii i jest niepodatny na uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, na urządzeniu nie są przechowywane żadne pliki użytkownika.

Szkolne pracownie terminalowe

Terminale komputerowe znajdują zastosowanie w szkołach, szpitalach, przychodniach, korporacjach, jednostkach budżetowych, firmach przemysłowych. Technologia terminalowa - z użyciem terminali vCloudPoint pozwala na dzielenie zasobów jednego komputera albo serwera pomiędzy wielu użytkowników bez ponoszenia nadmiernych kosztów.

Ogromnym atutem wirtualizacji desktopów, czyli pracowni komputerowych vCloudPoint jest ograniczenie kosztów inwestycji w porównaniu z zakupem tradycyjnych komputerów PC, dużo niższe koszty eksploatacji i nawet 90% mniejsze zużycie energii elektrycznej.

wykorzystanie terminali komputerowych vCloudPoint to rozwiązanie niezwykle opłacalne dla edukacji ze względu na prawidłowe ceny licencji na oprogramowanie.

Terminale vCloudPoint V1 (posiada złącze HDMI i obsługuje sieć 10/100/1000) i S100 to rozwiązania przeznaczone dla szkół, szpitali i jednostek budżetowych. Urządzenie dostępowe nie posiada ruchomych części, ani lokalnego dysku. Zużywa niezwykle niedużo mocy. Stwarza szczególnie mało ciepła, jest ciche, nie generuje szumów. Jest łatwe równocześnie do wdrożenia jak i w późniejszym zarządzaniu dzięki dedykowanemu oprogramowaniu - w przypadku urządzeń firmy vCloudPoint zarządzane są poprzez panel oprogramowania vMatrix.

Jak działa technika terminalowa

technika usług terminalowych vCloudPoint pozwala dzielić zasoby (czas procesora, pamięć operacyjną, przestrzeń dyskową) jednego centralnego komputera między wielu użytkowników. W ten sposób, dzięki wirtualizacji desktopów, do jednego serwera może zostać podłączonych do trzydziestu jednoczesnych użytkowników (wirtualnych pulpitów). Dostęp ten jest w pełni niezależny i bezpieczny. Rozwiązanie vCloudPoint jest wyjątkowo godne polecenia do zastosowań biurowych, w szpitalach, praktykach lekarskich, telecentrach, salach szkoleniowych, kawiarniach internetowych, itp.

Schemat połączenia terminali vCloudPoint S100 do serwera

Stanowisko terminalowe - pulpit użytkownika

Pracownie terminalowe - wirtualizacja pulpitów z vMatrix Server Manager

Oprogramowanie vMatrix Server Manager działa na serwerze terminalowym. Poprawia funkcjonalność i praktyczność cyklu współdzielenia zasobów serwera. Zagwarantuje sprężyste wsparcie systemu operacyjnego, a także bezpieczny roaming pulpitu. Zezwala na scentralizowane zarządzanie peryferiami działającymi w sieci. VCloudPoint vMatrix Server Manager pozwala na pracę do 99 użytkowników na jednym współużytkowanym serwerze. Ilość użytkowników obsługiwanych przez dany komputer zależy od możliwości systemu hosta, użytkowanych aplikacji oraz oczekiwanej sprawności. Zaleca się, by nowi konsumenci przeprowadzili test stosowanych aplikacji przed dodaniem kolejnych użytkowników.

SPECYFIKACJA

Kluczowe korzyści:

Niskie koszty zakupu. Stanowisko terminalowe z pulpitem Windows za ułamek ceny PC. Dobre ceny licencji na oprogramowanie.
Niskie koszty utrzymania sprzętu – konserwujesz tylko serwer. Możliwość zastosowania istniejącego sprzętu (monitory, klawiatury, myszy).
Oszczędność na kosztach energii – terminale komputerowe zużywają niedużo prądu!
Niskie koszty modernizacji. Cykl życia terminali vCloudPoint to nawet 10 lat!
Dostęp do informacji na serwerze terminalowym z dowolnego miejsca.

Więcej zalet pracowni terminalowych:
  • Niższy koszt inwestycji – vCloudPoint są tańsze niż komputery PC.
  • Mniejsze wydatki na energię – terminale zużywają tylko 5W i generujeją mniej ciepła – oszczędność 90% energii, która trafiłaby do komputerów i klimatyzacji.
  • Zarządzanie wszystkimi stanowiskami z jednego systemu operacyjnego i jednego zestawu aplikacji na serwerze. Redukcja pracochłonności w przypadku aktualizacji oprogramowania.
  • Minimalizacja szkód w przypadku dewastacji lub kradzieży sprzętu udostępnionego publicznie – kioski, laboratoria komputerowe, biblioteki. Informacje przechowywane są na serwerze zewnętrznym, a sam terminal jest jednostkowo tańszy niż komputer PC.
  • Dłuższy proces życia terminala (brak ruchomych części) w porównaniu z komputerem PC. W razie potrzeby wystarczy zmodernizować jednostkę centralną.
  • Bezgłośne działanie terminali sprzyja skupieniu podczas pracy. Nieznaczny rozmiar urządzenia oszczędza miejsce w klasie. Mniejszy wpływ na środowisko – ograniczenie e-odpadów.
  • Monitorowanie i kontrola stanowisk uczniowskich, pomoc i rozwiązywanie problemów – zdalnie z poziomu stanowiska nauczycielskiego.
  • Podniesienie poziomu spektakularności nauczania dzięki obsłudze multimediów i odtwarzaniu video wysokiej jakości na wielu stanowiskach równocześnie.
  • Możliwość rozbudowania funkcjonalności pracowni terminalowej o pracownię językową – w konsekwencji stanowiska pracy mogą być stosowane na dodatek do nauki języków obcych!
  • Możliwość interaktywnego nauczania z wykorzystaniem zintegrowanych narzędzi komunikacyjnych (np. Chat) i programów dedykowanych – np. NetSupport School
  • szybki dostęp do własnych danych z dowolnego stanowiska terminalowego – przy pomocy prostego logowania.