Jod 140mcg + selen 27,5mcg 90 kapsułek DR JACOBS (4041246501155) promocja 2021

Cena69.99
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie biogo.pl - tylko natura

Parametry

Producent:DR JACOB'S
Kategoria:Preparaty ziołowe
Postać kapsułki

Opis

Jod + Selen probio

Jod oraz selen dla zdrowia tarczycy,

witamina B12 dla metabolizmu energetycznego,

miliardy bakterii probiotycznych dla korzystnego

wchłaniania części towaru w jelitach.

towar wegański

90 kapsułek roślinnych - 90 porcji

  • Dla utrzymania korzystnego funkcjonowania tarczycy (jod i selen)
  • Miliardy bakterii probiotycznych dla jelit
  • Witamina B12 w najlepszej formie metylokobalaminy

elementy zawarte w Jod + Selen probio posiadają udowodniony naukowo wpływ na następujące funkcje organizmu:

- jod i selen wspomagają dobre funkcjonowanie tarczycy,

- jod i witamina B12 przyczyniają się do korzystnego funkcjonowania metabolizmu energetycznego i układu nerwowego.


Bakterie prebiotyczne Lacto i Bifido:

utrzymują dobre środowisko i pH jelit, upraszczają przemianę materii oraz funkcje jelit, prawidłowo wpływają na układ wytrzymałościowy, produkcję przeciwciał, bronią i pielęgnują błonę śluzową jelit, hamują rozrost niekorzystnych bakterii i grzybów, które są źródłem szkodliwych toksyn, wytwarzają β-galaktozydazę rozkładającą laktozę.


Wybrane bakterie probiotyczne: lacto i bifidobakterie są mikrokapsułkowane. Dzięki temu są niepodatne na działanie kwasów żołądkowych i żółci. Uwalniają się i są aktywne dopiero w okrężnicy.

Jod + Selen probio zawiera naturalny jod z alg morskich, które są wolne od szczątków ryb i skorupiaków. Bakterie lacto i bifido nie zawierają części mleka.

elementy:

algi Ascophyllum nodosum (67%), hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka roślinna), Lactobacillus plantarum i Bifidobacterium breve (mikrokapsułkowane, 7%), substancja przeciwzbrylająca – dwutlenek krzemu, selenin sodu, metylokobalamina (witamina B12).

produkt może zawierać drobne ilości orzechów.

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia:

1-2 kapsułki dla dorosłych i młodzieży, pań w ciąży i matek karmiących; 1 kapsułka dla dzieci od 7 lat. Spożywać na czczo albo pomiędzy posiłkami.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Przechowywać w sposób niedostępny dla znikomych dzieci. Suplement diety nie może być używany jako substytut (zamiennik) jednostajnej diety.

Tarczyca i jelita – mało znane, lecz ważne powiązanie

Gdy brak elementów odżywczych

W wielu przypadkach problemy z tarczycą mają swój początek w zupełnie innym miejscu – w jelitach. Jest tak wyjątkowo u osób, u których występuje zespół jelita drażliwego albo nieszczelnego. Przypadłości te sprawiać mogą,nawet pomimo zdrowej, pełnowartościowej diety, dużo składników nie jest wchłanianych z jelit do krwi. U osób z jelitem drażliwym albo nieszczelnym mogą z czasem wystąpić niedobory różnych części pokarmowych, które są ważne dla funkcjonowania zróżnicowanych narządów. Jednym z nich jest właśnie tarczyca. Niejednokrotnie osoby z takimi niedoborami suplementują brakujące komponenty, lecz bez pokaźniejszego efektu. Dzieje się tak dlatego, że niedobory takie nie powstały z powodu braku komponentów w pożywieniu, ale z powodu niemożności ich przyswojenia. Bez usunięcia przyczyny, samo dostarczanie np.: jodu i selenu nie przynosi obszerniejszego efektu.

Bakterie dla jelit

Bakterie Lactobacillus plantarum i Bifidobacterium breve niezwykle korzystnie działają na funkcjonowanie jelit. Są szczególnie ważne w przypadku zespołu jelita drażliwego, które jest obecnie przypadłością u coraz obszerniejszej liczby osób i przy nieszczelności jelit. Lactobacillus plantarum bierze udział w trawieniu polifenoli.

Wiedza w służbie zdrowiu

Jak wszystkie inne produkty Dr. Jacob's, także Jod + Selen probio są wykonane na podstawie wiedzy medycznej oraz najnowszych badań. Wybór składników i ich proporcje są niezwykle prawidłowo przemyślane. Jod, selen i witamina B12 to elementy, których obecnie brakuje szczególnie wielkiej liczbie osób. Ale to właśnie bakterie jelitowe są w obszernej mierze odpowiedzialne np. Za zdolność przyswajania w jelitach witaminy B12. Dlatego podawanie jej razem z bakteriami probiotycznymi jest bardzo dobre. Bakterie te mają dobroczynny wpływ na odnowienie flory jelitowej i ogólną prawidłową kondycję jelit. Dlatego z czasem udoskonalają także ogólny stan jelit, a także powiększają zdolność wchłaniania elementów odżywczych.

Mechanizm ten sprawia, że podawanie elementów ważnych dla dobrego funkcjonowania tarczycy (jod i selen) razem z wyselekcjonowanymi bakteriami przynosi bardzo prawidłowe efekty. Ważne jest także to,elementy te są zamknięte w kapsułce, która uwalnia je dopiero w jelicie i nie są one zniszczone poprzez kwas żołądkowy. Oczywiście produkt Jod + Selen probio jest przeznaczony dla każdego, kto chce zadbać o swoją tarczycę, układ nerwowy oraz jelita.