Olej kokosowy tłoczony na zimno BIQOIL 450ml 1 szt., OLKO4 promocja 2021

sprawdź dostępność w sklepie BadaPak.pl

Parametry

Producent:Polska
Kategoria:Przyprawy i zioła

Opis

Olej kokosowy tłoczony na zimno 450ml

Olej kokosowy marki Laboratorium BIOOIL® jest najwyższej jakości olejem z pierwszego tłoczenia, tłoczonym tradycyjną metodą na zimno i nieoczyszczonym. Dzięki temu standardowy dla kokosa wspaniały smak i aromat oraz zachowuje występujące w nim naturalnie witaminy i minerały. Olej kokosowy w około 90% składa się z tłuszczów nasyconych. Występuje w postaci stałej albo płynnej – do temp. Około 26 poziomów Celsjusza pozostaje w formie stałej, natomiast po osiągnięciu tej temperatury przechodzi w formę płynną, zachowując wszystkie swoje atrybuty.

Olej kokosowy sprawdzi się zarówno w kulinariach, jak i w domowej kosmetyce.

Ze względu na konsystencję jest nieprzeciętny do smarowania pieczywa. Z powodzeniem zastąpi w pieczeniu ciast i ciasteczek masło bądź margarynę. Można przyjąć, iż ok. 250 g kostkę masła czy margaryny można zastąpić 150 g oleju kokosowego. Jest wytrzymały na wysokie temperatury i w przeciwieństwie do innych tłoczonych na zimno olejów jest nieprzeciętny do smażenia – nie pali się i jest wyjątkowo stabilny.

nieprzeciętnie zastępuje masło – może być bazą tak zwanej bulletproof coffe czyli tzw. „kuloodpornej kawy”, która wypita o poranku zapewni energię na kilka pierwszych godzin dnia. Fakt, to unikalny napój, ale skoro działa, to warto spróbować:).

Olej kokosowy tłoczony na zimno znaczne cechy nawilżające i jest powszechnie używany w kosmetyce. Wykorzystywany zewnętrznie, będzie nadzwyczajny w postaci maseczek, szamponów i odżywek do włosów, oliwek do ciała, a także maści.

Jest wspaniałym naturalnym balsamem, który ukoi naszą skórę. Nie wywołuje reakcji alergicznej, jest łagodny i bezpieczny. Idealnie odżywia, nawilża i regeneruje. Na jego bazie można także przygotować peeling. Starczy związać olej kokosowy, z fusami zaparzonej kawy, cukrem i cynamonem i złuszczający peeling gotowy!