Skarby oceanu (sól morska) Sól him. róż. drobno mielona bio 1 kg -skarby oce (5907814667588) promocja 2020

sprawdź dostępność w sklepie biogo.pl - tylko natura

Parametry

Producent:SKARBY OCEANU (sól morska)
Kategoria:Przyprawy i zioła
Rodzaj sól
Wielkość opakowania 1000 g

Opis

Sól Himalajska transparentna Różowa znikoma 1 kg Crystalline Planet

Skład artykułu:
sól himalajska różowa drobno mielona 100%, nierafinowana, nie zawiera substancji przeciwzbrylającej.

Opis:
Sól himalajska pochodzi z najwyższych gór świata, z miejsca, gdzie miliony lat temu znajdował się słony ocean. Jest najczystszą solą przystępną na Ziemi. Sól himalajska to wspaniała alternatywa dla soli kuchennej.

Zalecane warunki przechowywania:
produkt bezterminowy. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Kraj pochodzenia: Pakistan


Przed ponad 250 milionów lat himalajska sól przezroczysta nie była używana poprzez człowieka. Sól ta mieści 84 minerałów koniecznych do życia i pochodzi z czasu, kiedy planeta Ziemia charakteryzowała się czystym ekosystemem.

Co to jest Himalajska Sól klarowna?
Kiedy mówimy o himalajskiej soli mamy na myśli wyłącznie jeden określony wariant soli przejrzystej, "oryginalnej", pochodzącej z jednego miejsca w wschodnim pasie Karakorum Himalajów w Pakistanie. Sól ta była przedmiotem kompleksowych badań medycznych opisanych w książce "Water & Salt - The Essence of Life" autorstwa dr Barbary Hendel, lekarza i biofizyka, Peter Ferreira. Sól himalajska jest najzdrowszą i najczystszą solą przystępną na ziemi. Miliony lat temu energia słoneczna wysuszyła główne morza. Ten rodzaj soli przejrzystej jest w pełni czysty i naturalny, podobnie jak historyczny pierwotny ocean. Ta naturalna sól przezroczysta była poprzez miliony lat wystawiona na działanie ogromnego ciśnienia. Ciśnienie to było przyczyną powstawania soli klarownej. Im wyższe ciśnienie, tym bardziej nieprzeciętna struktura. Dzięki tym informacjom i energii, kryształy skały posiadają najdoskonalszą geometryczną strukturę. Sól przejrzysta płynie w czystych, białawych, różowawych i czerwonawych lśniących żyłach gór solnych i krystalizuje się w obszarach, gdzie trafne ciśnienie stworzyło tę znakomitą strukturę soli transparentnej. Im bardziej geometrycznie wyśmienity kryształ w kształcie sześcianu, tym obszerniejsza liczba danych, podobnie jak w sytuacji diamentu. W soli klarownej, pierwiastki dostępne są w tak minimalnych cząsteczkach, iż mogą być z łatwością wchłaniane przez komórki organizmu ludzkiego i poddane procesowi metabolizmu. Sól klarowna, w swojej świetnej formie, z geologicznego punktu widzenia, jest również nazywany halitem. Dawniej, sól ta była nazywana także "solą króla", ponieważ była zarezerwowana dla rodzin królewskich. Zwykły obywatel dostawał jedynie sól kamienną.

Różnica między solą kamienną i solą krystaliczną

Sól kamienna
Pierwiastki zawarte w soli kamiennej nie są połączone w sieci krystalicznej soli, ale przyczepiają się do zewnętrznej powierzchni i szczelin struktury krystalicznej. Jest to podstawowa różnica pomiędzy solą kamienną a solą przejrzystą. Kryształ soli ma najdoskonalszą strukturę. Ze względu na taką nowoczesną formą, komponenty są biochemiczne dostępne dla naszych komórek jako indywidualne wzorce częstotliwości albo wibracji. Sól kamienna jest tanią alternatywą dla soli kuchennej, a przynajmniej naturalnym i zdrowym produktem. Biochemicznie i biofizycznie ma jednak nieznaczne znaczenie dla naszego organizmu. Możemy jedynie odczuwać efekty rezonansowe struktury geometrycznej przez idealne ułożenie albo strukturę kryształu a nasze komórki mogą wchłonąć jedynie te pierwiastki, które występują w formie zjonizowanej. Tylko pod wielkim ciśnieniem, pierwiastki mogą zostać przekształcone w określony rozmiar, co czyni je jonowymi, co z kolei pozwala im przejść poprzez błony komórkowe naszego organizmu. Jest to ważne ponieważ nasze komórki mogą wchłonąć jedynie to, co jest dostępne w formie ekologicznej lub jonowej. Dlatego nie możemy wchłonąć minerałów z wody mineralnej, ponieważ nie są one trafnie oczyszczone aby mogły przejść poprzez ściany komórkowe. Z kolei, to co nie dostaje się do naszych komórek nie może być metabolizowane. Stąd, najkorzystniejsze wapno jest bezużyteczne, jeżeli nie może być przystępne dla komórek. To czego potrzebujemy to organiczna lub jonowa forma pierwiastka, w wyśmienitej naturalnej symbiozie wraz ze wszystkimi związanymi z nimi pierwiastkami, by nasz organizm mógł je adekwatnie wykorzystać.

Sól klarowna
Czysta i naturalna sól przezroczysta została poddana ogromnemu ciśnieniu przez miliony lat. Ciśnienie jest odpowiedzialne za tworzenie się kryształów soli. Im wyższe ciśnienie, tym doskonalszy układ struktury przejrzystej. Sól jest dla nas z zasady nośnikiem informacji, a nie przyprawą.informacje pozostały wchłonięte do komórek, wymagana jest struktura krystaliczna. Z chemicznego punktu widzenia, kamień i kryształ kwarcu to krzemiany. Jednak duża różnica w wysokości ciśnienia, któremu zostały poddane, odróżnia je od siebie. Kryształ kwarcu ma idealną formę geometryczną i doskonały układ struktury. Kamień nie ma. Jego składniki są chaotycznie rozmieszczone, ponieważ nie był poddany odpowiedniemu ciśnieniu, które pozwoliłoby utworzyć strukturę klarowną. Warstwy soli klarownej unoszą się z wiatrem w górach, mieniące się przezroczystymi białawymi, różowy lub czerwonymi żyłami. Elementy uwięzione w krysztale soli to cząsteczki, które są wystarczająco małe, żeby mogły być wchłonięte przez komórki naszego organizmu i metabolizowane.


Pierwiastki Soli Kamiennej pochodzącej z pasma gór soli himalajskiej
100% czysta sól - mieści 84 "naturalne" pierwiastki konieczne dla naszego organizmu

Moc soli pozwalająca na przekształcenia
Z naukowego punktu widzenia, sól oryginalną właściwość. W przeciwieństwie do wszystkich
innych struktur klarownych, struktura atomowa soli nie jest molekularna, lecz elektryczna. Powoduje to, iż sól daje się tak prosto przekształcać. Po zanurzeniu kryształu kwarcu, nie zmienia on struktury molekularnej, pomimo faktu, iż ma strukturę krystaliczną. Mimo, iż kryształ może pobierać energię, kryształ kwarcu pozostaje ten sam. Kryształ jest unieruchomiony w materii, co powoduje, iż nie możne być rozpuszczony albo odłączony od swojej biegunowości.

Kryształ soli po zanurzeniu w wodzie rozpuszcza się i powstaje tzw. Sole. Sole, to ani woda, ani sól. Produktu ten ma wyższy rozmiar energetyczny niż woda albo sól osobno. Gdy sole paruje, pozostaje sól. To przekształcenie soli zapewnia, że nie musi być ona metabolizowana w naszym organizmie. Skrobia przemienia się w cukier, białko w aminokwasy a tłuszcz w glicerynę i kwas. Lecz sól pozostaje solą. Jest bezpośrednio dostępna dla komórek w formie zjonizowanej. Wszystkie inne środki spożywcze muszą być oddzielone, by organizm ludzki mógł je użyć. Jednak, sól zawsze pozostaje w swojej pierwotnej formie. Co więcej, dociera bezpośrednio choćby do naszego mózgu.

Od białego złota do białej trucizny
Tak popularne jak dla naszej kuchni są solniczki, są ponadto liczne choroby związane z dziennym spożywaniem soli. Życie nie jest możliwe bez soli. Jednak spożywanie soli nas zabija. Dlaczego tak się dzieje? Otóż, nasza sól kuchenna nie ma nic wspólnego z oryginalną solą krystaliczną o której mówimy. Sól to w dzisiejszych czasach z zasady chlorek sodu a nie solą. Naturalna sól przezroczysta składa się nie tylko z dwóch, ale ze wszelkich naturalnych pierwiastków. Są one identyczne z pierwiastkami naszego ciała, które je budują i może je znaleźć w "pierwotnym oceanie", z którego pochodzi całe życie.

Co ciekawe, nasza krew to sól zawierająca ten sam roztwór solny jak w sytuacji morza pierwotnego. To płyn składający się z wody i soli. Ma również ten sam stopień zagęszczenia. Przepływa poprzez ponad 56.000 mil dróg wodnych i naczyń krwionośnych w całym organizmie wraz z siły ciężkości i lekkości, a także reguluje i równoważy funkcje naszego organizmu.

Lecznicze działanie soli przejrzystej
Od tysięcy lat sól była znana jako panaceum. Alchemicy nazywali ją "piątym żywiołem" - poza wodą, ziemią, powietrzem i ogniem – ponieważ jej cechy były porównywalne do eteru, który jest rzeczywistym piątym żywiołem. Dlaczego tak ciągnie nas do oceanu? Otóż, nasza podświadomość intuicyjnie chce powrócić do szczególnego stanu oceanu, z którego kiedyś się wyłoniliśmy. Jest to miejsce gdzie możemy naładować swoje baterie i zregenerować siły. Dopiero dwieście pięćdziesiąt lat temu, wraz z nadejściem industrializacji, rozpoczęliśmy proces odłączania od przyrody i jej ścieżek. Na szczęście, jesteśmy świadkami trendu wielkiego powrotu do naturalnych sposobów życia i troski o nasze ciało, w tym wykorzystania zasobów soli w tym procesie. Ludzie wszędzie ponownie zastanawiają się na działaniami leczniczymi naturalnej soli przejrzystej. Możemy znaleźć ją w płynach do pielęgnacji skóry jak i solach do kąpieli, a nawet jest ona stosowana w inhalacji, oczyszczaniu układu oddechowego i wielu innych.

najkorzystniejszym sposobem doświadczenia jej leczniczych i oczyszczających atrybuty jest picie solanki Solanka to 1% roztwór wody z solą (taki sam jak w naszej krwi, łzach i oceanie). Solą przejrzystą można także posypywać jedzenie albo dodawać bezpośrednio do wody, żeby wspomóc nawadnianie organizmu.

Sól przejrzysta może wspomóc odnowę i utrzymanie równowagi energii w organizmie, zrównoważyć stosunek kwasów i zasad, rozpuszczać i uwalniać skrystalizowane odłogi (będące przyczyną chorób reumatycznych, kamieni nerkowych i pęcherzyka żółciowego, wspomaga wypłukiwanie metali ciężkich takich jak merkury z wypełnień dentystycznych, a także kadmu będącego rezultatem palenia i otaczających nas skażeń, normalizuje ciśnienie krwi, oczyszcza jelita, leczy choroby skórne, układu oddechowego i wspomaga osłabienie uzależnień.


Nieprzetworzona sól kamienna jest wszechstronna i można jej używać także do przepłukiwania zatok,zapobiegać katarom, infekcjom nosa i infekcjom zatok, można jej używać jako kąpieli do oczu, żeby przywrócić im nawilżenie. Może być użytkowana do inhalacji w leczeniu chorób układu oddechowego, takich jak zapalenie oskrzeli. Może być użyta do oczyszczających kąpieli dających taki sam efekt jak trzydniowa głodówka, oraz do maseczek kosmetycznych i okładów, w celu leczenia podrażnień skóry, uszkodzeń tkanki, problemów ze stawami, cellulitu, a także dla regeneracji i poprawy napięcia skóry.

Neutralizujące działanie soli
parametry lecznicze soli znane są także w medycynie tradycyjnej. Największe i najstarsze prace związane z solą w Europie znajdując się królewskiej kopalni soli w Wieliczce w Polsce, zaledwie kilkanaście kilometrów od Krakowa. Tutaj, szpital pozostał wybudowany w obfitej górze soli, siedemset czterdzieści stóp pod powierzchnią, typowo dla chorych na astmę i pacjentów z chorobami płuc i alergią. Kilka tysięcy pacjentów jest sprawnie leczonych w tym szpitalu. Stopień osób, które wyzdrowiały wynosi zadziwiająco ponad 90%. Uznawanie działania leczniczego komór solnych miało wpływ na budowę podobnych podziemnych SPA znajdujących się w kopalni soli w Berchtesgaden w Niemczech. Korzyści terapeutyczne długoterminowego pobytu wewnątrz komory solnej lubiane w medycynie tradycyjnej. Pierwotnie uważano, że działanie lecznicze komór solnych związane jest z czystością powietrza. Ale jeśli była to jedynie kwestia czystości powietrza, to dlaczego powietrze w grocie było tak zdrowe a powietrze na powierzchni takie niezdrowe? Ustalono jedną z przyczyn. Nasze domy są naładowane urządzeniami elektromagnetycznymi takimi jak telewizory, wieże stereo, komputery, kuchenki mikrofalowe i prąd biegnący w naszych ścianach. A jeśli nie jesteśmy w domu, to rozmawiamy w samochodzie albo na spacerze przez telefony komórkowe. Ten tak zwany elektrosmog sprawia nadmiar dodatnio naładowanych jonów, które zakłócają równowagę między dodatnimi i ujemnymi cząsteczkami. Co więcej, powoduje to powstanie nadmiar dodatnich ładunków w powietrzu. wyłącznie 30 sekund rozmowy poprzez telefon komórkowy by otworzyć barierę kew-mózg, która chroni nasz mózg przed różnymi rodzajami toksynami, na czas ośmiu godzin. Szwedzkie badanie wykazało, że u 90% kobiet, które używały miedzi = T I.U.D jako metody kontroli porodu i jednoczesnego wykorzystywania telefonu komórkowego, rozwinął się rak macicy.


WARTO ROZŁOŻYĆ JAK NAJWIĘKSZĄ ilość KRYSZTAŁÓW RÓŻOWEJ SOLI HIMALAJSKIEJ W CAŁYM DOMU KONCENTRUJĄC SIĘ NA MIEJSCACH GDZIE MAMY NAJWIĘCEJ urządzeń ELEKTRYCZNYCH.

SPOWODUJE TO OBNIŻENIE ELEKTROSMOGU W PAŃSTWA OTOCZENIU.


Sposoby zastosowania różowej soli:

PEELING:
Różową bryłą soli masujemy twarz przez 2-4 minuty, pozostałe części ciała do 5 minut.

Po masażu bierzemy letni prysznic – efekt nadzwyczajny, bo skóra staje się delikatna i aksamitna w dotyku. (przy suchej skórze zalecany jest balsam ziołowy który użyjemy po prysznicu)


KĄPIELE SOLNE NA PRZEZIĘBIENIE:

Do wanny wypełnionej niezwykle ciepłą wodą wlewamy roztwór wytworzony z soli himalajskiej w bryłach (1 kg soli na 4 litry wody). Następnie dodajemy wcześniej zaparzony kwiat lipy lub rumianek i olejki eteryczne (np. Sosnowy, lawendowy albo eukaliptusowy)

BÓL GARDŁA:
Pierwsze objawy bólu gardła możemy leczyć stosując płukankę solną.

Do szklanki letniej wody (ok 250 ml) dodajemy płaską łyżkę stołową soli (ok 7.5 grama) i zaparzony wcześniej wywar z rumianku albo szałwii.

Roztworem płuczemy gardło 3 razy dziennie.

KATAR:

Na katar i uczucie zapchanego nosa stosujemy płukankę solną.

Do szklanki 250 ml letniej wody dodajemy czubatą łyżeczkę od herbaty różowej soli (ok 5 gram).
Następnie pipetką zakraplamy nos co 2 godziny co powoduje zmniejszenie objawów kataru i powrót do swobodnego oddychania.

Źródło: www.bogutynmlyn.pl (strona producenta)