Ocean odrzuconych T.1 Córka jubilera promocja 2024

Cena33.27
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie TaniaKsiazka.pl

Parametry

Producent:Novae Res
Kategoria:Romanse, literatura kobieca i obyczajowa
ISBN 9788381472395
Oprawa broszurowa
Autor Magdalena Knedler
Wydawnictwo Novae Res
Ilość stron 536
Rok wydania 2019

Opis

"Gdy świat, który znasz, chyli się ku upadkowi, musisz znaleźć coś, co pomoże ci przetrwać Siedemnastoletnia Charlotte, córka żydowskiego jubilera, obywatelka świata i mieszkanka Wiednia, kocha muzykę, biżuterię i Austrię.

Pełna nadziei i młodzieńczych planów na przyszłość, marzy o szczęśliwym, dostatnim życiu, w którym spełni się jako projektantka wyrafinowanych ozdób. Wkraczając w dorosłość, coraz częściej dostrzega jednak dwoistość otaczającej ją rzeczywistości: przepych sąsiaduje z nędzą, na zewnątrz urządzonych z rozmachem mieszczańskich salonów koczują bezdomni, a radosne towarzyskie spotkania podszyte są niepokojem o to, co może się wydarzyć w kraju.

Wkrótce z frontu powracają pierwsi ranni, a z domu znika ojciec Charlotte... Pierwszy tom Oceanu odrzuconych to odmalowany w istotnie plastyczny i sugestywny sposób obraz stolicy Austro-Węgier u schyłku monarchii.

Czy zmieniające się w szalonym tempie losy świata zaważą na życiu ambitnej dziewczyny z wiedeńskiego Ringu$572 Magdalena Knedler po raz kolejny czaruje czytelnika magiczną energią słowa i porywa do werbalnego walca.

Włączcie muzykę Gustava Mahlera, usiądźcie komfortowo z fotelu i dajcie się ponieść historii, śledząc burzliwe losy bohaterów. Katarzyna Denisiuk, naczytniku.com Magdalena Knedler z charakterystyczną dla siebie subtelnością łączy tragizm wojny z wielowymiarowym pięknem.

Wyborna uczta literacka. Anna Sukiennik, tylkoskonczerozdzial.blogspot.com Autorka po raz kolejny zabiera czytelnika w pasjonującą, lecz i niełatwą emocjonalnie podróż. Wrócicie z niej poruszeni, z głową pełną pytań i poczuciem, iż to nie był stracony czas.

To powieść, którą odbiera się wszystkimi zmysłami! Kasia Sosnowicz, SieCzyta.com.pl Magdalena Knedler uwiodła mnie rozmachem historii, spektakularnem słowa i niuansami epoki Austro-Węgier. Marta Kraszewska, www.rudymspojrzeniem.pl Magdalena Knedler - autorka powieści obyczajowych, w tym nadzwyczajnie przyjętej Dziewczyny z daleka, a także detektywistycznych, w tym Nie całkiem białego Bożego Narodzenia.

Nagrodzona statuetką Emocje 2017 przyznawaną poprzez Radio Wrocław Kultura za gatunkową wszechstronność i wysoką jakość literacką, a przez Gazetę Wyborczą dwukrotnie nominowana do nagrody WARTO (w 2016 i 2018).

Ocean odrzuconych jest jej dwunastą książką.