Pod naszym niebem, eSPe promocja 2021

Cena30.26
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie TaniaKsiazka.pl

Parametry

Producent:Kubik Sylwia
Kategoria:Romanse, literatura kobieca i obyczajowa
ISBN 9788374829724
Oprawa broszurowa
Autor Sylwia Kubik
Wydawnictwo eSPe
Ilość stron 384
Rok wydania 2019

Opis

Wieś - spokój i cisza. To tylko pozory. W niepokaźnej wiosce na Powiślu jak w soczewce skupiają się problemy minimalne i duże. Karolinie nie daje zasnąć pomysł, który w jej rodzinnej miejscowości chce zrealizować pewien doktor. Hani sen z powiek spędza nazbyt gadatliwa teściowa i milczący od dłuższego czasu syn. W idyllicznym otoczeniu nie umie się odnaleźć doktor Maciej, który uciekł od wielkomiejskiego zgiełku. W trakcie kilkudniowego pobytu na wsi Monika rozgrzebuje stare rany. A pod powierzchnią teraźniejszości wciąż pulsuje historia wydarzeń z czasów II wojny światowej, na wspomnienie której trudno zmrużyć oko. Pod naszym niebem to dowcipny i wciągający debiut. Powieść oszałamiająca w swej prostocie. Kalejdoskop postaci z krwi i kości, z którymi aż żal się rozstać. Opowieść o tym, iż gdy niebo się wali na głowę, z pomocą przychodzi drugi człowiek. Wieś to w końcu cisza, spokój i... Jej mieszkańcy.

Tak wygląda prawdziwe życie! Sylwia Kubik ukazuje nam wycinek polskiej rzeczywistości z wszystkimi jej blaskami i cieniami. Dla mnie najcenniejsze w tej książce jest to, że walczy z zaściankowością i stereotypami. Nie wiem, czy autorka ma takie plany, ale już z niecierpliwością czekam na kolejne tomy.

Agnieszka Łopatowska, Interia.pl

Sylwia Kubik - od urodzenia mieszkanka wsi na Powiślu. Zakochana w miejscowych zabytkach i krajobrazach. Polonistka z powołania i zawodu. Uwielbia literaturę, historię, las i gotowanie. Żona Wojciecha i matka dwóch świetnych córek Anielki i Gabrielki.