Flexi New Classic Smycz linka M 5m czerwona [FL-2603], MS_10693 promocja 2019

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 3 sklepy z produktem Flexi New Classic Smycz linka M 5m czerwona [FL-2603], MS_10693 oraz 3 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 33.62 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-23%
FLEXI Smycz Automatyczna New Classic M Linka 5 m Czerwona - DARMOWA DOSTAWA OD 95 ZŁ!
33.62
FERA.PL
FLEXI Classic Cord, rozm, M 8m do 20kg, czerwona - czerwona
40.00
ZooArt
FLEXI Smycz automatyczna NEW CLASSIC M linka - 5m - do 20kg kolor: czerwony - M linka - 5m - do 20kg kolor: czerwony
43.65
KrakVet

Parametry

Producent:Flexi
Kategoria:Smycze i szelki dla psów
Rodzaj smycz

Opis

Flexi smycz automatyczna dla psa

Czerwona, automatyczna smycz przeznaczona dla psów do 20 kg wagi.
rozmiar M, o długości linki 5m.

Flexi New Classic - nowa, lepsza linia smyczy dla psów.

Smycze Flexi to solidne wykonanie, lekka i trwała , a także bezawaryjny mechanizm uwalniania linki.

za pomocą zastosowanego w tej smyczy, wbudowanego systemu hamowania można posiadać obszerniejszą kontrolę nad psem. Smycz nie zwisa, jest zawsze naciągnięta.

Smycze Flexi New Classic mają niezwykle trwały mechanizm zwijania / rozwijania linki, której dodatkową zaleta jest oporność na przetarcia i zwijanie się.

Linkę można zablokować na danej długości, za sprawą dodatkowego przycisku. Dzięki niemu opiekun psa ma ciągłą kontrolę nad pupilem. Mechanizm nagłego zatrzymywania psa jest szczególnie prosty w użyciu - wystarczy wcisnąć guzik.

Flexi automatyczna smycz dla psa, została tak zaprojektowana,z łatwością użytkować ją tylko jedną ręką, to smycz dostosowująca się do Twojej rąk. Jej opływowy i solidny, antypoślizgowy uchwyt, lepszą kontrolę nad czworonogiem. Smycze Flexi linii New Classic ważą od 200 do 800 gram, w zależności od modelu.

mocne strony smyczy dla psa, Flexi New Classic:

• funkcjonalny kształt
• zastrzeżony mechanizm rozwijania i zwijania linki/taśmy
• 2-letnia gwarancja producenta, obejmująca mechanizm smyczy
• chromowany karabińczyk - wytrzymały, a także oporny na pęknięcia
• linka komponenty odblaskowe
• smycze tworzone z najwyższej jakości plastiku i stali
• lekka i trwała pokrywa
• artykuł występuje w kilku kolorach i rozmiarach
• nowoczesny design
• smycz jest kompatybilna z dodatkowymi akcesoriami - nadaje się MultiBox i Latarka LED
• mechanizm zwijania działa szybko i produktywnie

Jak używać smyczy Flexi?

Funkcja podstawowa smyczy:
Smycz należy trzymać za uchwyt, linka lub taśma prosto się rozwija nie zwisając przy tym. Pies może się radować stosowną swobodą ruchu.

Przyciągnięcie psa:
żeby przyciągnąć psa, należy najpierw nacisnąć przycisk hamowania. Następnie w celu przyciągnięcia psa należy wykonać ramieniem ruch w tył. Zwolnić przycisk hamowania i poruszyć ramieniem w przód. Linka zwija się automatycznie. Należy powtarzać te ruchy do momentu, aż pies będzie „przy nodze“

krótkie zatrzymanie:
Naciśnięcie przycisku hamowania powoduje zatrzymanie rozwijania się smyczy. Można wtedy komfortowo pokierować psa.

Zatrzymanie na stałe:
W celu zablokowania smyczy, należy najpierw nacisnąć przycisk hamowania w dół i przesunąć przycisk blokowania na stałe w przód. Poprzez pociągnięcie kciukiem można w każdej chwili odblokować smycz. Wskazówka dla klienta: Blokadę stałą należy stosować tylko wtedy, gdy pies ma być prowadzony na niedługiej smyczy

Czy samoczynna smycz nadaje się dla każdego psa?

Przy wyborze rodzaju smyczy dla psa, należy kierować się nie tylko wagą ulubieńca, ale też jego temperamentem. Smycze samoczynne mają niezwykle niemało zalet, przede wszystkim dają czworonogowi dużo więcej swobody. Należy również jednak pamiętaćsamoczynna smycz nie jest dla każdego psa. To nie jest smycz, dzięki której zwierzak nauczy się chodzić przy nodze – do tego celu najkorzystniejsze są klasyczne smycze. Poprzez wyprowadzeniem psa na spacer na automatycznej smyczy, trzeba go nauczyć grzecznego chodzenia przy nodze, warto również go nauczyć podstawowych komend rodzaju: „stój!”, "siad!". To nie jest smycz dla psa, który ciągnie czy reaguje agresywnie na widok innych psów. Nieposłuszne psy, wyprowadzane na smyczy automatycznej mogą sobie zrobić krzywdę. Nagłe szarpnięcia żadnemu zwierzęciu nie sprawiają przyjemności, mogą uszkodzić psu kręgosłup. Absolutnie nie należy wiązać smyczy automatycznej z kolczatką czy halterem. Psy przez gwałtowne zachowanie mogą także wyrządzić krzywdę opiekunowi. Stanie się tak np. W przypadku, gdy pies idący na luźnej smyczy, raptownie i ekspresowo pobiegnie do przodu, pociągając za sobą właściciela albo gdy okręci się wokół nóg innego spacerowicza. Widząc idącego w naszą stronę człowieka, jadącego rowerzystę czy nadbiegającego, obcego psa i nie będąc pewnym reakcji naszego ulubieńca – najlepiej zawołać go do siebie i zablokować przycisk.