Biotrue ONEday for Presbyopia (30 soczewek), 3FD6-687B4_20190717132705 promocja 2023

Cena88.79
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Alensa.pl

Parametry

Producent:Bausch & Lomb
Kategoria:Soczewki kontaktowe

Opis

postępowe soczewki kontaktowe Biotrue ONEday for Presbyopia

Biotrue OneDay for Presbyopia to wieloogniskowe soczewki kontaktowe firmy Bausch and Lomb specjalnie zaprojektowane w celu rozwiązywania problemów ze wzrokiem wywołanych przez prezbiopię. Prezbiopia to defekt widzenia inaczej zwany starczowzrocznością, która powstaje w wyniku cyklu naturalnego starzenia, a jej pierwsze objawy zaczynają pojawiać się ok. 40-go roku życia. Prezbiopia bywa definiowana jako nieostre widzenie przedmiotów znajdujących się w bliskiej odległości.

Trzy strefy optyczne

Soczewki kontaktowe Biotrue ONE day for Presbyopia zapewniają skuteczne rozwiązanie do korekcji wzroku dla wszystkich odległości. Ich specjalna, trójstrefowa konstrukcja wykorzystuje naturalne właściwości oka podczas skupiania się na obiektach w dalekich, bliskich i średnich odległościach. Poszczególne strefy optyczne znajdują się w koncentrycznych okręgach, z których wewnętrzny krąg zagwarantuje wyraźny widok bliskich obiektów, a najistotniej zewnętrzny okręg zapewnia widoczność dalekich obiektów.

Wysoka zawartość wody i komfort noszenia

Aby stworzyć soczewki kontaktowe Biotrue OneDay for Presbyopia, producent Bausch & Lomb używa materiału HyperGel (Nesofilcon A), który łączy parametry tradycyjnego hydrożelu i hydrożelu silikonowego, by uzyskać wysoką zawartość wody i wysoką przepuszczalność tlenu. Technologia HyperGel gromadzi elementy aktywne w zewnętrznej warstwie materiału soczewki, tworząc warstwę lipidową, która uniemożliwia odwodnieniu. BioTrue ONEday ma zawartość wody 78%, która jest jedną z najwyższych na rynku.

Ochrona przeciwko promieniowaniu UV

Soczewki kontaktowe Biotrue OneDay for Presbyopia są zaopatrzone w filtr UV, który pochłania niektóre szkodliwe promienie UVA i UVB. Należy jednak pamiętać, iż soczewki kontaktowe z filtrami UV nie powinny być uważane za pełny zamiennik okularów przeciwsłonecznych, ponieważ nie pokrywają całej powierzchni oka. Zawsze najlepiej jest zespalać soczewki kontaktowe z okularami przeciwsłonecznymi z filtrem UV.