Max Factor Colour Elixir Colour Elixir szminka nawilżająca odcień 730 Flushed Fuchsia 4,8 g (96021194) promocja 2019

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Max Factor Colour Elixir Colour Elixir szminka nawilżająca odcień 730 Flushed Fuchsia 4,8 g (96021194) oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 18.79 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
Max Factor Colour Elixir pomadka 4,8 g dla kobiet 730 Flushed Fuchsia
18.79
E-Glamour.pl
Max Factor Colour Elixir pomadka 4,8 g dla kobiet 730 Flushed Fuchsia
18.85
ELNINO PARFUM

Parametry

Producent:Max Factor
Kategoria:Szminki

Opis

Urodzony w Łodzi Max Factor w 1904 roku wyemigrował do Ameryki, gdzie osadził się w Los Angeles. Cel tej podróży nie był przypadkowy: Factor, który posiadał już wcześniej sklepik ze specjałami do pielęgnacji ciała, zajął się produkcją kosmetyków dla filmowej branży.

Wkrótce jednak około 1916 roku zaczął produkować na obszerniejszą skalę i sprzedawać swoje wyroby m. In. Pierwsze cienie do powiek, wówczas poza filmem nieznaną szerzej nowość. To jemu zawdzięczamy w dodatku wynalazek określenia „make-up".

Historyczne fotografie dokumentują jego wszechstronną nowoczesność w przemyśle piękności, np. Jego Beauty Calibrator - swojego rodzaju kask nakładany na głowę i pomagający staranne wyznaczanie popularnych wówczas ściśle geometrycznych i symetrycznych linii brwi.

Nic dziwnego, iż Factor stał się momentalnie ważną osobowością dla wielu gwiazd Hollywoodu, ale nie tylko. Jego ambicją było uczynienie piękną każdą kobietę dzięki swoim kosmetykom. To jemu dodatkowo zawdzięczamy maskarę i błyszczyk do ust.

To przesłanie zdaje się przyświęcać firmie do dziś: nowoczesność w interesie spektakularna kobiet. Czterema filarami marki są kategorie artykułów do pielęgnacji cery, oka, ust, a także paznokci. Obecna strona internetowa nie tylko obszernie informuje o właściwościach poszczególnych kosmetyków, lecz też możliwościach ich użycia, nie oszczędzając na poradach dla udoskonalonego podkreślenia piękności, a wśród nich krótkich instruktarzach zwanych tutorials.

Ostatnią nowością jest Lipfinity czyli nowy błyszczyk do ust, którego długotrwałość ma przetrwać choćby namiętne pocałunki... Sięgając do swojej sławnej tradycji marka Max Factor proponuje jeszcze przy użyciu lepszych artykułów świeże wersje niegdyś z sukcesem wykreowanych typów makijażu.

Jednym z nich jest look Avy Gardner z uwydatnionymi korzystnie rzęsami, silnie modelowanymi kośćmi policzkowymi, a także wyzywającymi czerwonymi ustami. Podobnie karierę swą miała Jean Harlow zawdzięczać wykreowaniu poprzez mistrza Factora jej charakterystycznego wyglądu blondynki o silnie wyróżnionych oczach, który w nowej reedycji nic nie stracił na swej ładności.

Szczególnym powodem do dumy ówczesnego założyciela, a dziś całej marki Max Factor jest „stworzenie" Marleny Dietrich, która dzięki wielu warstwom cieni miała urzekać swoimi smoked eyes, a także czarującymi ustami rozświetlonymi prawdziwym złotym pudrem...

Wykreowany natomiast poprzez Dietrich fason kobiety-dandyski z gładko zaczesanymi włosami i wyróżniającym kobiecość makijażem powala aktualnie Max Factor zdobyć nowe klientki...