Meade Teleskop lightbridge mini 130 mm promocja 2020

Cena866.99
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie ELECTRO.pl

Parametry

Producent:MEADE
Kategoria:Teleskopy

Opis

Teleskop Meade LightBridge Mini 130 mm
Teleskop Newtona. Średnica: 130 mm. Ogniskowa: 650 mm

Konfiguracja teleskopu LightBridge Mini 130 jest istotnie szybka – dzięki czemu można niemal natychmiast rozpocząć obserwacje gwiazd. Niezależnie od tego, czy prowadzisz obserwacje w przydomowym ogródku lub na wyjeździe, teleskop Dobsona LightBridge Mini 130 jest doskonałym rozwiązaniem oferującym przystępne i prędkie rozpoczęcie obserwacji przy pomocy zdejmowanej tuby optycznej.

Teleskop LightBridge Mini 130 to pokaźna apertura paraboliczna 130 mm z długą ogniskową 650 mm (f/5). Montaż obrotowy 360° i prosta kompozycja „point-and-look", gwarantuje łatwą nawigację po niebie. Dzięki 130 mm przyrządom zbierającym światło otrzymasz najlepszy widok do obserwacji Księżyca, planet i obiektów głębokiego nieba takich jak mgławice czy galaktyki. Doświadcz rozmaitości za pomocą montażu w stylu Vixen i uzyskaj widoczne obrazy za pomocą parabolicznego lusterka LightBridge Mini.

Dzięki szykownemu i kompaktowemu rozmiarowi urządzenie jest praktyczne i równocześnie ciekawe. Stylowa budowa stolika pozwala teleskopowi LightBridge Mini na eksponowanie go jako elementu ozdobnego, a zarazem gotowego do wykorzystania w każdej chwili.

Model LightBridge Mini 130 składa się z pojedynczego montażu Dobsona ze zdejmowaną tubą optyczną, dwóch okularów dla niewiele znaczących (26 mm) i pokaźnych (9 mm) zwiększeń, szukacza Red Dot pomagającego w ustawieniu teleskopu i płyty DVD AutoStar Suite Astonomy Planetarium zawierającej opis ponad 10 000 obiektów nieba.

Obserwacje gwiazd w trakcie spędzania czasu na zewnątrz są dzisiaj łatwiejsze, ponieważ teleskop LightBridge Mini to nie tylko narzędzie astronomiczne, ale także temat do niebanalnych rozmów. Dzięki wyszukanemu i kompaktowemu wymiarowi urządzenie jest użyteczne i jednocześnie atrakcyjne. Stylowa budowa stolika pozwala teleskopowi LightBridge Mini na eksponowanie go jako elementu dekoracyjnego, a zarazem gotowego w każdej chwili do rozpoczęcia gwiezdnych obserwacji.

To rewelacyjny szukacz dla każdego. Ten teleskop stanowi świetne narzędzie dla astronomów o przeróżnym stopniu progresywnia. Początkujący astronomowie mogą dzięki niebu docenić piękno nieba bez zbędnego wysiłku.

atrybuty:
Paraboloidalny reflektor Newtona o pokaźnej aperturze wynoszącej 130 mm (5,1"), pozwalający na uzyskanie idealnego widoku planet, gromad gwiazd, mgławic i galaktyk
Lekki i kompaktowy model, mający zdejmowany tubus optyczny o wielkości 650 mm (f/5)
dołączone do zestawu okulary o wielkościach 26 mm (x25), a także 9 mm (x72) do niepokaźnych i dużych zwiększeń
Montaż obrotowy 360° oraz prosta budowa „point-and-look", zapewniająca łatwą obsługę

informacje techniczne:
konstrukcja optyczna: teleskop zwierciadlany
typ: systemu Newtona
Apertura, mm: 130
kształt soczewki (zwierciadła): paraboliczna
Ogniskowa, mm: 650
Maksymalne powiększenie, x: 260
liczba przysłony: f/5
Próg rozdzielczości w sekundach kątowych: 0,89
Ograniczenie wielkości gwiazdowej: 12,6
Regulacja ostrości: przez poruszanie okularem
Okulary: 9 mm MA (72x), 26 mm MA(25x), 1,25"
Średnica okularu: 1,25
Szukacz: Red dot
Tubus ogniskujący: tubus ogniskujący z mechanizmem zębatkowym 1,25°
Sterowanie teleskopem: ręczny
Montaż: Dobsona
uzupełniające cechy: stopka: fason Vixen
Fecskefarkú illesztés: tak
Poziom nowoczesnia: początkujący, dzieci
Obserwowane obiekty: planetarne
Masa, kg: 6,1
wymiary, mm: 371x353x765