Teleskop (synta) bk1145eq1 marki Sky-watcher promocja 2019

Cena599.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie ELECTRO.pl

Parametry

Producent:Sky-Watcher
Kategoria:Teleskopy

Opis

Teleskop BK1145EQ1 jest nieprzeciętnym modelem do wprowadzenia w świat astronomii amatorskiej i niejednokrotnie wybierany jako pierwszy teleskop dla początkującego miłośnika astronomii. Ze względu na krótką ogniskową oferuje obszerne pole widzenia, co jest ważnym atrybutem przy pierwszych obserwacjach.

prosto nakierować teleskop na obiekt i go śledzić. Średnica zwierciadła teleskopu 114mm jest wystarczająca,dostrzec z jego pomocą dużo szczegółów na powierzchniach planet i Księżyca, a także przy nad wyraz korzystnych warunkach pogodowych ponad sto obiektów mgławicowych z katalogu Messiera i jeszcze trochę z NGC.

Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie pozwala na rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 1,2". Montaż paralaktyczny EQ1 w połączeniu z niewielkimi wymiarami tuby teleskopu czyni z niego kompaktowe narzędzie, niezbędne do prowadzenia pierwszych prawdziwych obserwacji astronomicznych.

ma on aluminiowy statyw o dostosowywanej wysokości wraz półeczką na akcesoria oraz skrupulatny mechanizm mikroruchów do ręcznego sterowania w obu osiach.