Kapsułki KURKUMIN K2, 60 KAPSUŁEK promocja 2021

Cena123.77
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Apteka Zdro-Vita

Parametry

Producent:Dr. Jacob's
Kategoria:Witaminy i minerały
Postać kapsułki
Rodzaj witamina K2

Opis


komponenty dla serca, naczyń, kości, układu wytrzymałościowego.


składniki czynne Kurkuminu K2:


- kurkumina + kompleks fosfolipidów (dla pełnego wchłaniania kurkuminy),
- witamina K2 - menachinon 7,
- witamina K1,
- witamina D3.

Kurkumina o jeden z najsilniejszych naturalnych antyutleniaczy.

Witamina K2 wspomaga komórki, ich prawidłową pracę i podziały.

Witamina K1 ważna dla korzystnej krzepliwości krwi.

Witamina D3 jest ważna dla wchłaniania i gospodarki wapniowej, dla kości, zębów, ścięgien.

Wszystkie te substancje posiadają pozytywny wpływ na serce i naczynia.

Ich przyjmowanie jest istotnie sugerowane dla osób po 45 roku życia, ciężko pracujących, sportowców.


Kurkuminę pozyskuje się z rośliny Curcuma longa. Jest jednym z najlepiej przebadanych związków – poświęcono jej ponad 3 000 badań przedklinicznych.


Witamina D (Kalcyferol) jest konieczna dla:


- utrzymania prawidłowego poziomu wapna i fosforu we krwi,
- budowy kości i utrzymania ich zdrowia,
- pracy systemu immunologicznego.

Witamina D pomaga stwarzać solidne kości i ulepsza produktywność mięśni. Tym samym skutecznie zmniejsza ryzyko upadków u osób starszych. Suplementacja witaminą D jest coraz szerzej stosowana w wielu placówkach.


Witamina K1 znajduje się w zielonych warzywach liściowych, jak szpinak, kapusta i brokuły. Jednakże po procesie trawienia jedynie 10% jej ilości dotrze do systemu krwionośnego. Większość zostanie przechwycona przez wątrobę w celu użycia jej do regulacji krzepliwości krwi. Nie zostanie jej więc dużo dla innych tkanek. To wyjaśnia, dlaczego witamina K1 tylko nieznacznie może wpływać na serce i kości.


Witamina K2 ma zasadniczo wyższą przyswajalność i aktywność biologiczną aniżeli witamina K1. K2 uzyskuje się ją w procesie fermentacji bakteryjnej soi. Ma ona wtedy słuszną formę menachinonu7 (zwaną: MenaQ7, MK7, MQ7). Jest to najlepiej działająca forma witaminy K2 z najwyższą przyswajalnością i bioaktywnością. Jest w 100% wchłanialna i osiąga ekspresowo wysokie stężenie we krwi choćby do 72 godzin.

Witamina K2 jest równie ważna dla budowy konkretnego układu kostnego jak wapń i witamina D3. Witamina K2 stymuluje tworzenie osteoblastów (komórki stwarzające kości). U kobiet po menopauzie 45 mcg witaminy K2 działa prawidłowo na utrzymanie poprawnej gęstości kości. Jest to także ważne dla osób starszych.

Witamina K2 jest konieczna dla produktywnej pracy układu sercowo-naczyniowego. Zdrowe tętnice zawierają 100 razy więcej witaminy K niż zwapnione.Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia:


- 1 kapsułka dziennie,
- przy powiększonym zapotrzebowaniu: 2 kapsułki.


komponenty:

kompleks fosfolipidów kurkuminy (posiada soję), inulina, witamina K(2) – naturalny menachinon (Mena Q 7), sole magnezowe kwasów tłuszczowych (roślinnych) i dwutlenek krzemu jako substancje przeciwzbrylające, witamina K1 – filochinon, witamina D3 (cholekalcyferol).