Senior Formula 90 tabletek Multiwitamina dla seniora firmy Calivita promocja 2021

sprawdź dostępność w sklepie Apteka Zdrowie

Parametry

Producent:Calivita
Kategoria:Witaminy i minerały
Postać tabletki
Rodzaj zestaw witaminowy

Opis

SUPLEMENT DIETY
Wraz z upływem lat zmienia się zapotrzebowanie organizmu na substancje odżywcze. Zachodzące zmiany fizjologiczne, a także nieprawidłowo zbilansowana dieta to częste problemy osób starszych. Spowolnieniu ulega ich metabolizm, a wchłanianie składników odżywczych staje się mniej wydajne. Dlatego również w starszym wieku suplementacja witamin oraz składników mineralnych może okazać się wysoce wskazana.
Po 50 roku życia czynniki zwiększające zapotrzebowanie organizmu na witaminy, a także komponenty mineralne zaczynają się mnożyć. Dzieje się tak z reguły ze względu na ważne fizjologiczne zmiany, pojawiające się wraz z upływem lat. Przemiana materii staje się wolniejsza, a wchłanianie składników odżywczych jest mniej produktywne. Zmienia się także rytm życia. Dodatkowo do powiększenia zapotrzebowania na witaminy i komponenty mineralne prowadzą takie czynniki jak: palenie papierosów, picie kawy w pokaźnych ilościach, stres czy różne niekorzystne zmiany środowiskowe.
towar Senior Formula dedykowany jest istotnie dla osób powyżej 50. Roku życia, zwłaszcza dla tych, których dieta nie jest w pełni poprawnie zbilansowana oraz dla osób aktywnych zawodowo. Preparat Senior Formula oprócz witamin i składników mineralnych posiada w dodatku elementy roślinne, jak np. liść miłorzębu japońskiego, ekstrakt z nasion winorośli, ekstrakt z kory sosny i luteinę. Miłorząb japońskiwykazuje działanie antyoksydacyjne, wspiera poprawny przepływ krwi, zapewniając stosowne ukrwienie narządów wzroku i słuchu, pomaga utrzymać dobrą pamięć i poprawne procesy poznawcze.
Komu polecamy?
  • Osobom powyżej 50. Roku życia, w celu wzbogacenia diety w składniki wspomagające poprawne funkcjonowanie organizmu.
  • Osobom chcącym rozszerzyć swoją wytrzymałość i zyskać więcej energii.
  • W okresach rozszerzonego obciążenia fizycznego i psychicznego.
  • Osobom, których dieta nie jest w pełni poprawnie zbilansowana i różna.
  • Seniorom o różnorodnym stopniu aktywności.
  • Mieszkańcom zanieczyszczonych aglomeracji miejskich.