Krople Witamina ADEK - Dr Jacob's promocja 2021

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Krople Witamina ADEK - Dr Jacob's oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 77.0 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-11%
Witamina ADEK, krople 20ml
77.00
Apteka Zdro-Vita
Witamina ADEK 20ml DR. JACOB'S
86.99
biogo.pl - tylko natura

Parametry

Producent:DR JACOB'S
Kategoria:Witaminy i minerały
Postać krople
Rodzaj zestaw witaminowy, witamina A, witamina D3, witamina E

Opis

Witamina ADEK

600 kropli po:

Witamina A - 240 μg / 800 j.m. (30%*)

Witamina D3 - 2 0 μg / 800 j.m. (400%*)

Witamina E (mieszanka tokoferoli) - 4 mg (33%*)

Witamina K2 (MK-7) - 20 μg (26,5%*)

* % zalecanego dziennego spożycia

Kod EAN: 4041246501070

Witamina ADEK Dr. Jacob's

  • Kompleks wszelkich czterech witamin rozpuszczalnych w tłuszczach
  • duże spektrum działania
  • Najwyższej jakości naturalne witaminy
  • Witaminy już rozpuszczone w naturalnym oleju słonecznikowym bogatym w kwas oleinowy
  • Z lekkim posmakiem cytrusowym dzięki olejkowi z bergamotki
  • stosowna biodostępność: wchłaniają się już w ustach
  • artykuł wegetariański

Krople Witamina ADEK Dr. Jacob’s to pierwszy taki towar na rynku. Dzięki czemu, że witaminy są rozpuszczone w oleju, już w ustach wchłaniają się bezpośrednio do krwiobiegu (z pominięciem układu pokarmowego).

Witaminy A, D3, E i K2 mają naukowo dowiedzionykorzystny wpływ na poprawne funkcjonowanieorganizmu:

Witamina A dla:
- dobrego widzenia
- funkcjonowania układu opornościowego
- zachowania zdrowej skóry
- korzystnego stanu błon śluzowych
- metabolizmu żelaza

Witamina D dla:
- układu niepodatnościowego
- przyswajania wapnia
- zdrowych kości i zębów
- funkcji mięśni

Witamina E dla:
- ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym i spowalniania procesów starzenia (witamina E to jeden z najsilniejszych naturalnych antyutleniaczy)

Witamina K dla:
- korzystnej krzepliwości krwi
- zdrowych kości i zębów

Źródła witamin:

Witamina A pozyskiwana jest w jednym z najkorzystniejszych laboratoriów europejskich w procesie syntezy (synteza, czyli proces łączenia).

Witamina D3 pozyskiwana jest z lanoliny z wełny owczej (ekstrahowana za pomocą naświetlania promieniami UV).

Witamina E (mieszanka naturalnych tokoferoli) pozyskiwana jest z warzyw.

Witamina K2 j est szczególna, gdyż uzyskujemy ją z olejków eterycznych w procesie syntezy naturalnej. To zagwarantuje najwyższą liczba czystego menachinonu-7 (MK-7), jego idealną przyswajalność oraz bioaktywność oraz brak skażeń GMO (więcej na końcu opisu)

składniki: olej słonecznikowy bogaty w kwas oleinowy (95%), mieszanka tokoferoli (naturalna witamina E), aromat – olejek z bergamotki, palmitynian retinylu, cholekalcyferol (witamina D3), witamina K2 (all-trans menachinon-7).

Witamina ADEK Dr. Jacob's rozpuszczona jest w organicznym, delikatnie rafinowanym oleju słonecznikowym. Zapewnia on stabilne trwanie witamin poprzez min. 2 lata oraz daje pewność świeżości i sprawności artykułu. Dodatek olejku z bergamotki nadaje przyjemny posmak.

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia i sposób zastosowania: 1-2 krople na łyżeczce lub wprost do ust.

Uwaga: osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe (antagonistów witaminy K jak antykoagulant typu kumaryny) powinny skonsultować przyjmowanie produktu z lekarzem!

dane uzupełniające:

  • osoby dorosłe, w szczególności otyłe (BMI 30+ kg/m2): 4 krople;

  • osoby dorosłe, w szczególności: kobiety w ciąży i karmiące, osoby pracujące w nocy, osoby z ciemną karnacją skóry, otyłe osoby dorosłe i otyłe dzieci (BMI pow. 90 percentyla dla lokalnej populacji): 2 krople;

  • dzieci do 18 miesiąca życia i wcześniaki (po konsultacji z lekarzem): 1 kropla.

Zakroplić do jamy ustnej i rozprowadzić po niej językiem.

Więcej informacji w broszurce

Sposoby pozyskiwania MK7: fermentacja i synteza organiczna

Istnieją dwa sposoby produkcji witaminy K2 – w procesie fermentacji soi i w procesie syntezy organicznej z roślinnych olejków eterycznych.

Fermentacja soi

Przy produkcji witaminy K2 MK-7 w procesie fermentacji, do soi dodaje się preparaty bakteryjne i specjalne rozpuszczalniki. W wyniku stosowania tej metody zawsze powstaje dużo substancji ubocznych, w tym innych menachinonów, np.: MK-4, -8, -9. Mnóstwo z nich jest zbędnych lub posiadają formy cis (nie są biodostępne). Ilość takich skażeń zależy od jakości fermentacji.

Ponieważ do produkcji użyta jest soja, w ostatecznym ekstrakcie mogą znajdować się także jej alergeny. Niestety często nie jestpodana informacja, czy użyta soja jest modyfikowana genetycznie. Witamina K2 uzyskiwana w ten sposób jest określana poprzez producentów: „z natto", „z fermentacji soi", itp.

proces syntezy ekologicznej z roślinnych olejków eterycznych

Synteza to cykl łączenia (nie mylić z plastikowy - sztuczny)

Metoda pozyskiwania czystego K2 MK-7 poprzez syntezę ekologiczną została wynaleziona w 2006 roku przez norweskiego badacza dr Inger'a Reidun'a Aukrust'a i jego zespół. Znaleźli oni sposób wytwarzania czystej postaci all-trans MK-7 (menachinon-7, MenaQ-7) witaminy K2 z naturalnych roślinnych olejków eterycznych: geraniolu* i farnezolu**, w ściśle kontrolowanym procesie syntezy naturalnej.

Istnieją dwa rodzaje postaci molekuł witaminy K2 – cis i trans. Formy cis są biologicznie nieaktywne, w trakcie gdy formy trans mają pełny potencjał biologiczny. Większość z produktów z witaminą K2 dostępnych na rynku pochodzi z cyklu fermentacji i gromadzi K2 w formach cis i trans.

Zaletą metody syntezy jest to, że uzyskiwana jest tylko witamina K2 w czystej, najkorzystniejszej i w pełni biodostępnej*** postaci MK-7. I taka forma jest w produktach Dr. Jacob's.

Ponieważ w procesie syntezy organicznej nie jest używana soja, unika się także ewentualnych zanieczyszczeń GMO, a także uzyskuje towar bezpieczny dla alergików.

* Geraniolnaturalny związek chemiczny z grupy nienasyconych alkoholi terpenowych. Występuje w olejkach eterycznych. Ma intensywny zapach kojarzący się ze świeżością i pelargoniami, dlatego stosuje się go nieraz w wielu kombinacjach zapachowych używanych w perfumach. Uzyskuje się go z olejku różanego, pelargoniowego i cytrynowego.

** Farnezolekologiczny związek chemiczny, alkohol z grupy terpenów, użytkowany przeważnie jako środek zapachowy o zapachu konwalii. Jest elementyem wielu olejków eterycznych, między innymi konwaliowego, lipowego, muszkatołowego i akacjowego. Otrzymuje się go z olejków kwiatu lipy. Stosowany jest w przemyśle perfumeryjno–kosmetycznym

*** Biodostępność (dostępność biologiczna)określa stopień wchłaniania substancji, jaka dostaje się do krążenia i jest faktycznie wykorzystana poprzez organizm.

objętość: 20 ml


Suplement diety nie może być użytkowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci.