Witamina D3K2 FORTE - Dr Jacob's (4041246501124) promocja 2021

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Witamina D3K2 FORTE - Dr Jacob's (4041246501124) oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 75.25 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-18%
Witamina D3 K2 MK-7 Forte Dr. Jacobs
75.25
Apteka Zdro-Vita
Witamina D3 2000IU + K2-MK7 50μg forte krople K2MK7 20ml DR JACOB'S
91.99
biogo.pl - tylko natura

Parametry

Producent:DR JACOB'S
Kategoria:Witaminy i minerały
Postać krople
Rodzaj witamina D3, witamina K2

Opis

Witamina D3K2 FORTE

600 kropli po

5 0μg / 2000 j.m. (1000%*) witaminy D3

i 50 μg (76%*) witaminy K2 (MK-7)

300 porcji po

100μg / 4000 j.m. (2000%*) witaminy D3

i 100μg (152%*) witaminy K2 (MK-7)

* % referencyjnych wartości spożycia

Wysokiej jakości witaminy D3 i K2 (menachinon-7, MK-7, MenaQ-7) rozpuszczone w organicznym, hypoalergicznym oleju słonecznikowym.

Witamina D3Dr. Jacob's pozyskiwana jest z lanoliny z wełny owczej (ekstrahowana za pomocą naświetlania promieniami UV).

Witamina K2Dr. Jacob's j est szczególna, gdyż uzyskujemy ją z olejków eterycznych w procesie syntezy naturalnej. To zagwarantuje najwyższą ilość czystego menachinonu-7 (MK-7), jego genialną przyswajalność, a także bioaktywność, a także brak skażeń GMO (więcej na końcu opisu).

produkt wegetariański.

Jedna kropla Witaminy D3K2 gromadzi:

50 μg (2000 j.m.) witaminy D3 - 1000% referencyjnych wartości spożycia

50 μg witaminy K2 (menachinon-7) - 76 % referencyjnych wartości spożycia

Połączenie wyjątkowo znacznych dla zdrowia witamin. Ich ilość i proporcje są przypasowane tak, aby nie tylko należycie przyswajać wapń, lecz i by trafił on w organizmie tam, gdzie powinien, np. Do kości, a nie do ścianek naczyń krwionośnych. Artykuł łatwoprzyswajalny: witaminy D i K już rozpuszczone w wysokiej jakości, hypoalergicznym oleju słonecznikowym.

Witaminy D3 i K2 posiadają naukowo udowodniony prawidłowy wpływ na korzystne funkcjonowanie organizmu:

Witamina D3 dla:

– układu opornościowego

– potężnych, zdrowych kości i zębów

– funkcji mięśni

Witamina K2 (menachinon-7) dla:

– poprawnej krzepliwości krwi

– prawidłowego rozwoju i regeneracji kości

Witamina D jest wytworzona przez skórę wystawioną na odpowiednią ilość światła słonecznego. W przypadku niedostatecznej ilości słońca (w Polsce pokaźniejsza część roku) albo opalania się z zastosowaniem kremu z filtrem, sama żywność nie zaspokoi potrzeby na tę witaminę. W naszym klimacie zbyt znikoma podaż witaminy D jest powszechna. Zdolność wytwarzania witaminy D przez skórę zmniejsza się wraz z wiekiem.

Witamina K2 w formie menachinonu-7 jest szczególnie należycie przyswajalna i ma długi okres stabilnego trwania. Witamina ta ma dobry wpływ na krzepliwość krwi. Wraz z witaminą D współdziała ona w produkcji i odnawianiu zdrowych potężnych kości i zębów.

składniki: olej słonecznikowy bogaty w kwas oleinowy (94%), przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli (naturalna witamina E), cholekalcyferol (witamina D3), witamina K2 (all-trans menachinon7).

Witamina D3K2 Dr. Jacob's rozpuszczona jest w oleju słonecznikowym bogatym w kwas oleinowy. Zapewnia on stabilne trwanie witaminy poprzez min. 2 lata oraz daje pewność świeżości i wydajności artykułu.

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia i sposób zastosowania:

  • osoby dorosłe, w szczególności otyłe (BMI 30+ kg/m2): 2 krople;
  • osoby dorosłe w szczególności kobiety w ciąży i karmiące, osoby pracujące w nocy, z ciemną karnacją skóry, dzieci otyłe (BMI pow. 90 percentyla dla lokalnej populacji): 1 kropla;
  • dzieci od 7 roku życia: 1 kropla.

P odać na łyżeczce lub zakroplić do jamy ustnej i rozprowadzić po niej językiem.

stosowanie u dzieci poniżej 7 roku życia pod kontrolą lekarza.

UWAGA: 2000% zalecanego dziennego spożycia nie oznacza przedawkowania. Zalecane dzienne spożycie witaminy D to 5μg, w trakcie gdy ustalona przez EFSA maksymalna bezpieczna dzienna porcja to ok. 250μg. 100μg jest więc niezwykle bezpieczną porcją.

Nadmierna podaż witaminy D osiągalna jest nie przez nadmierną ekspozycję na słońce,przez nadmierne i długofalowe (przez dużo miesięcy) spożycie doustne, z zasady suplementów z witaminą D. Wystąpić wtedy mogą takie objawy jak: ciągłe poczucie pragnienia, częste oddawanie moczu, uczucie otępienia, niepokoju, osłabienie i przystępne męczenie się, brak apetytu, wymioty, świąd skóry, bóle głowy, powstawanie kamieni nerkowych albo zwapnienie nerek, nadciśnienie. Ze względów medycznych, może być wyznaczone okresowe, choćby bardzo wysokie spożycie witaminy D.

Nadmierna podaż witaminy K – jak do tej pory nie zaobserwowano.

Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być wykorzystywany jako substytut zrównoważonej i przeróżnej diety i zdrowego stylu życia. Osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe (antagonistów witaminy K jak antykoagulant typu kumaryny) powinny skonsultować przyjmowanie artykułu z lekarzem!

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci, w temperaturze 6-25°C z dala od promieni słonecznych. Po otwarciu zużyć w ciągu 6 miesięcy.

Sposoby pozyskiwania MK7: fermentacja i synteza organiczna

Istnieją dwa sposoby produkcji witaminy K2 – w procesie fermentacji soi i w procesie syntezy ekologicznej z roślinnych olejków eterycznych.

Fermentacja soi

Przy produkcji witaminy K2 MK-7 w procesie fermentacji, do soi dodaje się preparaty bakteryjne, a także specjalne rozpuszczalniki. W wyniku użytkowania tej metody za każdym razem powstaje niemało substancji ubocznych, w tym innych menachinonów, np.: MK-4, -8, -9. Dużo z nich jest zbędnych albo mają formy cis (nie są biodostępne). Liczba takich skażeń zależy od jakości fermentacji.

Ponieważ do produkcji użyta jest soja, w ostatecznym ekstrakcie mogą znajdować się także jej alergeny. Niestety nieraz nie jestprzekazana informacja, czy użyta soja jest modyfikowana genetycznie. Witamina K2 uzyskiwana w ten sposób jest określana poprzez producentów: „z natto", „z fermentacji soi", itp.

cykl syntezy organicznej z roślinnych olejków eterycznych

Synteza to proces łączenia (nie mylić z syntetyczny - nienaturalny)

Metoda pozyskiwania czystego K2 MK-7 poprzez syntezę naturalną została wynaleziona w 2006 roku przez norweskiego badacza dr Inger'a Reidun'a Aukrust'a i jego zespół. Znaleźli oni sposób wytwarzania czystej postaci all-trans MK-7 (menachinon-7, MenaQ-7) witaminy K2 z naturalnych roślinnych olejków eterycznych: geraniolu* i farnezolu**, w ściśle kontrolowanym procesie syntezy organicznej.

Istnieją dwa rodzaje postaci molekuł witaminy K2 – cis i trans. Formy cis są biologicznie nieaktywne, podczas gdy formy trans posiadają pełny potencjał biologiczny. Większość z produktów z witaminą K2 dostępnych na rynku pochodzi z procesu fermentacji i mieści K2 w formach cis i trans.

Zaletą metody syntezy jest to, iż uzyskiwana jest tylko witamina K2 w czystej, najlepszej i w pełni biodostępnej*** postaci MK-7. I taka forma jest w produktach Dr. Jacob's.

Ponieważ w procesie syntezy naturalnej nie jest użytkowana soja, unika się także ewentualnych zanieczyszczeń GMO i uzyskuje towar bezpieczny dla alergików.

* Geraniolnaturalny związek chemiczny z grupy nienasyconych alkoholi terpenowych. Występuje w olejkach eterycznych. Ma intensywny zapach kojarzący się ze świeżością i pelargoniami, dlatego stosuje się go niejednokrotnie w wielu kompozycjach zapachowych użytkowanych w perfumach. Uzyskuje się go z olejku różanego, pelargoniowego i cytrynowego.

** Farnezolekologiczny związek chemiczny, alkohol z grupy terpenów, używany z zasady jako środek zapachowy o zapachu konwalii. Jest elementyem wielu olejków eterycznych, między innymi konwaliowego, lipowego, muszkatołowego, a także akacjowego. Dostaje się go z olejków kwiatu lipy. Wykorzystywany jest w przemyśle perfumeryjno–kosmetycznym

*** Biodostępność (przystępność biologiczna)określa stopień wchłaniania substancji, jaka dostaje się do krążenia i jest faktycznie wykorzystana przez organizm.

ZAWARTOŚĆ: krople 20 ml

Suplement diety nie może być używany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla znikomych dzieci.