Wkład kominkowy AQUARIO A18 PW GLASS WYSYŁKA GRATIS promocja 2020

Cena9250.0
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie RACZYŃSKI KOMINKI KOTŁY PIECYKI

Parametry

Producent:Kratki
Kategoria:Wkłady kominkowe

Opis

zalety

MAKSYMALNE zastosowanie ENERGII

Wkład AQUARIO to urządzenie z płaszczem wodnym, mające korpus zbudowany z podwójnych, stalowych ścian. Przestrzeń, między nimi wypełnia woda, która odbiera ciepło i przekazuje je do instalacji cieplnej. Kominek cechuje się efektywniejszym spalaniem i dłuższym utrzymywaniem temperatury, dzięki wyłożeniu komory spalania Acumotte - materiałem akumulującym ciepło, który unosi temperaturę w palenisku. Powiększona powierzchnia podmiany ciepła we wkładzie następuje dzięki zastosowanym płomieniówkom i wysokiemu czopuchowi. Bardziej ekologiczne spalanie dzięki systemowi dwóch deflektorów, których zastosowanie wydłuża drogę spalin.

Dwuszybrowa regulacja wylotu spalin: szyber górny, który umożliwia regulację ciągu komina; szyber dolny, zezwala na regulację ciągu komina, przełączający wkład ze stanu rozpalania w stan pracy.

System dopowietrzenia komory paleniska, wykonywany jest jedynie z zewnątrz przez dostarczenie powietrza pierwotnego i wtórnego do komory spalania. W standardzie wkład ma dolot powietrza o średnicy fi 125 mm, który umożliwia doprowadzenie świeżego powietrza do paleniska z zewnątrz budynku. Rozdzielenie powietrza odbywa się w przestrzenie poniżej płyty dolnej paleniska. Powietrze dostarczane jest kanałem znajdującym się na wysokości płyty dolnej do płotka, wyposażonego na całej długości w system otworów. Przyczynia się to do poprawy warunków spalania wsadu. Spalanie odbywa się równomiernie na całej szerokości paleniska. Regulacja aktywności spalania we wkładzie odbywa się przy pomocy mechanizmu znajdującego się poniżej drzwi wkładu.

Wkład ma kurtynę powietrzną, tzw. System czystej szyby bez pobierania powietrza z wnętrza. Jest to specjalne napowietrzenie szyby umożliwiające utrzymanie jej w czystości. Powietrze pobierane jest poprzez króciec dolotu, a następnie dostarczane specjalnymi kanałami znajdującymi się w bokach urządzenia, do komory leżącej w pokrywie górnej wkładu. Następnie jest równomiernie rozprowadzane na szybę, dzięki temu pozostaje ona czysta.

System dopalania spalin, odpowiada za ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska i podniesienie efektywność wkładu. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, wkłady osiągają wyjątkowo korzystne atrybuty emisji CO (niska emisja CO).

BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Front wkładu wyekwipowany w podwójną ceramikę żaroodporną wytrzymująca temperaturę do 800°C. Oferowane poprzez nas szkło dokument jakości i bezpieczeństwa.

Zamontowana we wkładzie wężownica, służy do zabezpieczenia kominka przed przegrzaniem (króciec wejścia/ wyjścia 1⁄2").

Korpus i front wkładu odporne na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowaniu gatunkowej stali.

znakomita szczelność, dzięki potężnym spawom wytworzonym w osłonie gazu szlachetnego. Komponenty stalowe wycinane laserowo za pomocą innowacyjnych maszyn, a następnie wyginane na giętarkach CNC.

KOMFORT używanIA

Wkład bezrusztowy, występuje w nim tzw. Dopalanie na popiele, co oznacza, że opał wypala się na nieduży popiół, którego pozostaje drobna ilość. Uzyskana w ten sposób energia cieplna z drewna zostaje maksymalnie użyta.

Ograniczenie osadzania sadzy dzięki systemowi czystej szyby (kierownica powietrza).

Możliwość zastosowania w zróżnicowanych warunkach montażowych, dzięki regulowanym nóżkom.

nowoczesnY DESIGN

Zabudowany wkład z zespołem wodnym nie różni się wyglądem od typowego wkładu powietrznego. Poszerza jedynie zalety tego ostatniego o możliwość podłączenia kominka do systemu c.o.

Wkład wyekwipowany jest w dekoracyjną szybę rodzaju glass, dzięki której wygląda elegancko i nowocześnie. Na dodatek wykorzystanie tego rozwiązania wizualnie powiększa front wkładu.

Wkład jest wyposażony w elegancką i wygodną klamkę.

dane technologiczne
Moc nominalna (kW) 18,0
Średnia moc z wody (kW) 12,5
Zakres mocy grzewczej (kW) 10.0 - 18.0
skuteczność grzewcza (%) 86,5
Max ciśnienie robocze (bar) 2,0
Średnica wylotu spalin (mm) 200
przeznaczony do rekuperacji Tak
wariant paliwa dopuszczalny brykiet węgla brunatnego, zalecane sezonowane drewno liściaste
Waga (kg) 328,0
pojemność wody (l) 88,0
Emisja CO (przy 13% O 2 ) ≤ podawana w % 0,07
Temperatura spalin (℃) 207,0
Max długość polan (cm) 50
Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3) 26,0
Zgodność z normą BlmSchV 2 Tak
typ przeszklenia proste
Otwieranie drzwi w lewo
Materiał wykonania stal
Szerokość (cm) 79,20
Wysokość (cm) 142,70
Głębokość (cm) 48,20
Dolot powietrza Tak
Wyłożenie komory spalania Tak
Popielnik Nie
dekoratywna szyba rodzaju glass Tak
Wężownica Tak