Christian Dior J´adore woda perfumowana dla kobiet 100 ml tester + cyfrowy zegarek ZA DARMO + prezent do każdego zamówienia, 5B81-91500 promocja 2022

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 3 sklepy z produktem Christian Dior J´adore woda perfumowana dla kobiet 100 ml tester + cyfrowy zegarek ZA DARMO + prezent do każdego zamówienia, 5B81-91500 oraz 5 ofert cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 531.0 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-24%
DIOR J'adore EdP Woman 100 ml
531.00
notino.pl
Christian Dior J´adore Infinissime Women Eau de Parfum 100 ml
584.00
www.noblas.pl
DIOR J’adore J'adore Woda Perfumowana Infinissime eau_de_parfum 100.0 ml
649.00
Douglas
DIOR J’adore Eau de Parfum Spray eau_de_parfum 100.0 ml
662.00
Douglas
Christian Dior J´adore Women Eau de Parfum 100 ml
698.00
www.noblas.pl

Parametry

Producent:Christian Dior
Kategoria:Wody perfumowane dla kobiet
Pojemność 100 ml

Opis

Christian Dior pozostał urodzony dnia 21 stycznia 1905 w Granville w Normandii. Był synem majętnego producenta nawozów. Od wczesnych lat interesował się projektowaniem, marząc o zawodzie architekta. Dzięki namowom ojca, chcącego aby syn był dyplomatą rozpoczął naukę w wytwornej Ecole des Sciences Politiques.

W 1928 roku jego ojciec przeznaczył dużą kwotę pienieżną, by Dior mógł otworzyć galerię sztuki. Lecz postawił jeden niezwykle pokaźny warunek - nazwisko Dior nie mogło widnieć na drzwiach. W galerii wystawiano obrazy m.in.

Pablo Picassa. Wkrótce jednak, rodzina zaczeła mieć problemy finansowe, co przyczyniło się również do zamknięcia galerii. Christian Dior zaczął projektować kapelusze i suknie dla kilku domów mody. Jego projekty zdobyły powszechne zachwyt i pojawiły się w dziale mody w magazynie Figaro.

Za sprawą wybuchu II wojny światowej, Dior został powołany do służby wojskowej, jednak tuż po kapitulacji zatrudnił się u projektanta Luciena Lelonga, projektując ubrania dla niemieckiej elity przebywającej w Paryżu.

Po wojnie, Dior dostał zlecenie mające na celu odświeżenie producenta Philippe et Gaston, producenta odzieżowej będącej własnością Marcela Boussaca. Boussac zaufał intuicji Diora, że społeczeństwo po wojnie potrzebowało wprowadzenia nowego stylu.

Rzeczywiście, wystawna, zgrabna sylwetka i falujące spódnice Diora błyskawicznie stały się wyznacznikiem mody na światowych salonach. W 1946 roku Christian Dior postanowił założyć własny dom mody zatrudniający 85 pracowników i znajdujący się przy Avenue Montaigne 30.

Rok później miał miejsce pokaz jego samodzielnej, pierwszej serii. Christian Dior od razu stał się najszczególniej modnym i uwielbianym projektantem mody. Jego nazwisko było znane na całym świecie, a wybitne osobistości korzystające z jego talentu to min.

Marlene Dietrich, księżniczka Margaret i księżna Windsoru. Krótko poźniej, razem z Serg Heftler Louiche założyl firmę Christian Dior Perfume. Na rynek zostały wprowadzone pierwsze ekskluzywne perfumy - Miss Dior.