Christian Dior J´adore woda perfumowana dla kobiet 100 ml tester + cyfrowy zegarek ZA DARMO + prezent do każdego zamówienia, 5B81-91500 promocja 2024

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 3 sklepy z produktem Christian Dior J´adore woda perfumowana dla kobiet 100 ml tester + cyfrowy zegarek ZA DARMO + prezent do każdego zamówienia, 5B81-91500 oraz 3 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 285.0 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-58%
Christian Dior J'Adore Woda Perfumowana 100ml
285.00
stelly
Christian Dior J´adore Women Eau de Parfum 100 ml
639.50
www.noblas.pl
DIOR J’adore Eau de Parfum Spray eau_de_parfum 100.0 ml
679.00
Douglas

Parametry

Producent:Christian Dior
Kategoria:Wody perfumowane dla kobiet
Pojemność 100 ml

Opis

Christian Dior pozostał urodzony dnia 21 stycznia 1905 w Granville w Normandii. Był synem majętnego producenta nawozów. Od wczesnych lat interesował się projektowaniem, marząc o zawodzie architekta. Dzięki namowom ojca, chcącego żeby syn był dyplomatą rozpoczął naukę w luksusowej Ecole des Sciences Politiques.

W 1928 roku jego ojciec przeznaczył dużą kwotę pienieżną, aby Dior mógł otworzyć galerię sztuki. Lecz postawił jeden nad wyraz wyraźny warunek - nazwisko Dior nie mogło widnieć na drzwiach. W galerii wystawiano obrazy m.in.

Pablo Picassa. Wkrótce jednak, rodzina zaczeła posiadać problemy finansowe, co przyczyniło się dodatkowo do zamknięcia galerii. Christian Dior zaczął projektować kapelusze i suknie dla kilku domów mody. Jego projekty zdobyły powszechne zachwyt i pojawiły się w dziale mody w magazynie Figaro.

Za sprawą wybuchu II wojny światowej, Dior został powołany do służby wojskowej, jednak tuż po kapitulacji zatrudnił się u projektanta Luciena Lelonga, projektując ubrania dla niemieckiej elity przebywającej w Paryżu.

Po wojnie, Dior dostał zlecenie posiadające na celu odświeżenie firmy Philippe et Gaston, producenta odzieżowej będącej własnością Marcela Boussaca. Boussac zaufał intuicji Diora, że społeczeństwo po wojnie potrzebowało wprowadzenia nowego stylu.

Rzeczywiście, wystawna, zgrabna sylwetka i falujące spódnice Diora błyskawicznie stały się wyznacznikiem mody na światowych salonach. W 1946 roku Christian Dior postanowił założyć własny dom mody zatrudniający 85 pracowników i znajdujący się przy Avenue Montaigne 30.

Rok później miał miejsce pokaz jego samodzielnej, pierwszej serii. Christian Dior od razu stał się najbardziej modnym i uwielbianym projektantem mody. Jego nazwisko było znane na całym świecie, a wybitne osobistości korzystające z jego talentu to min.

Marlene Dietrich, księżniczka Margaret i księżna Windsoru. Krótko poźniej, razem z Serg Heftler Louiche założyl producenta Christian Dior Perfume. Na rynek zostały wprowadzone pierwsze elitarne pachnidła - Miss Dior.