Givenchy insense ultramarine perfumy męskie - woda toaletowa 100ml - 100ml promocja 2023

Cena168.0
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie www.noblas.pl

Parametry

Producent:Givenchy
Kategoria:Wody toaletowe dla mężczyzn
Pojemność 100 ml

Opis

Hubert de Givenchy, pochodzący z arystokratycznej rodziny francuskiej, po wcześniejszych doświadczeniach w świecie mody zdecydował się w roku 1952 na utworzenie własnej producenta. Młody i utalentowany de Givenchy nie poprzestał jednak na tym i kilka lat później wraz ze swym bratem zajął się w dodatku z sukcesem kreowaniem kobiecych perfum.

Pierwszą kreacją w świecie czarodziejskich aromatów były pachnidła L'Interdit, które powstały, już wkrótce po tym, jak poznał wschodzącą gwiazdę filmową Audrey Hepburn. Natchniony jej osobistym urokiem, w którym widział ideał kobiety, nie tylko stworzył specjalnie dla niej kostiumy filmowe, ale także te pierwsze perfumy.

Hepburn wzięła wówczas udział w ich promocji: jej niewiele znacząca twarz z specyficzną króciutką grzywką pojawiła się na plakatach reklamowych, zwracając na siebie uwagę wyzywająco patrzącymi, nieco smutnymi, ciemnymi oczami.

Hepburn pozostała do swej śmierci muzą de Givenchy. Firma Parfumes Givenchy S.A. Rozwinęła się natomiast w następnych latach oferując z czasem również pachnidła męskie, na czele z Monsieur de Givenchy oraz kosmetyki wraz z poszukiwanymi akcesoriami do makijażu.

Obok owej popularnej pierwszej kreacji nic nie tracącymi na popularności klasykami domu de Givenchy stały się także Givenchy III, Le De, a także Eau de Givenchy. Większość kreacji z tego domu urzeka kwiatowymi kombinacjami z dodatkiem słodyczy wanilii i obowiązkowej nutki arystokratycznej.

Do ostatnich interesujących nowinek należy para perfum dla niej i dla niego: Play for Her oraz Play for Him w postępowych, do złudzenia przypominających iPoda flakonach spod ręki artysty Serge Mansau. W nawiązaniu do pierwszego sukcesu powstała w ostatnich latach ponadto linia wody toaletowej Very Irrésistible Givenchy, reklamowanej przez Amande Seyfried.