Intenson Sól Himalajska Jodowana 1000g promocja 2020

sprawdź dostępność w sklepie biogo.pl - tylko natura

Parametry

Producent:Intenson
Kategoria:Zdrowa żywność

Opis

Sól himalajska różowa jodowana 1kg Intenson

Sól himalajska to najczystsza sól występująca na ziemi, jest pozbawiona jakichkolwiek zanieczyszczeń czy wzmacniaczy smaku albo konserwantów. Posiada aż 84 minerały, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Sól himalajska została wzbogacona o jodan potasu. Jodowanie produktów żywnościowych, w tym soli ma na celu uzupełnienie niedoborów tego pierwiastka w naszym organizmie.

Sól himalajska - geneza

Powstała w okolicach Himalajów, gdzie setki milionów lat temu energia słoneczna osuszała ocean i w ten sposób powstawały jej złoża. Następnie poprzez kolejne lata procesy tektoniczne i górotwórcze powodowały wznoszenie się pokładów soli na wysokość gór. W następnych okresach złoża soli himalajskiej pozostały wystawione na działanie wysokiego ciśnienia, które przyczyniło się do powstania soli klarownej. Wedle zasady im wyższe ciśnienie, tym sól charakteryzuje się doskonalszą strukturą.

Sól himalajska - cechy

Sól himalajska gromadzi jak już wspomniano 84 minerały, które są niezwykle ekspresowo wchłaniane przez komórki naszego organizmu. Może służyć jako przyprawa w gastronomii, jest używana dodatkowo w innych celach, takich jak: kąpiele odmładzające, kosmetyczne, dekoratywne, a także zdrowotne.

wydobywana jest na głębokości około 400-600 metrów. Nie szkodliwego chlorku sodu, spożywana w ograniczonych ilościach wykazuje cechy prozdrowotne.

Sól himalajska wykorzystywana jest przeważnie do codziennego użytku w gastronomi. Nie jest zanieczyszczona metalami ciężkimi jak ma to miejsce w przypadku soli morskiej. Wynika to z faktu,wydobywa się ją metodą klasyczną, to znaczy, iż nie używa się żadnych tworzyw wybuchowych w celu jej wydobycia. Jest wydobywana ręcznie, następnie płukana wodą i osuszana w himalajskim słońcu.

Nie jest w żaden sposób wybielana, swój niezwykły biało-różowy kolor zawdzięcza kolorom skał z której pozostała pozyskana. Im odcień różowy jest znaczniejszy, tym w soli znajduje się więcej żelaza.

Sól himalajska - sposób zastosowania

Można stosować jako alternatywę dla klasycznej soli kamiennej albo morskiej. Zalecana dzienna dawka soli dla dorosłego wg. Światowej Organizacji Zdrowia nie powinna przekraczać około 5g dziennie(jednej łyżeczki).


Opakowanie - 1 kg

Skład: sól himalajska niewielka, substancja wzbogacająca: jodan potasu

Zawartość jodanu potasu - 3,9 +/- 1,3 mg / 100g soli

Kraj pochodzenia - Pakistan

Data ważności - 28.06.2020 albo dłuższa