m430 marki Polar promocja 2019

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 5 sklepów z produktem m430 marki Polar oraz 12 ofert cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 599.99 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-25%
Zegarek sportowy POLAR M430 Czarny
599.99
ELECTRO.pl
Zegarek sportowy POLAR M430 Biały DARMOWY TRANSPORT
601.84
ELECTRO.pl
Zegarek sportowy z GPS POLAR ELECTRO M430 Biały M/L
619.00
MediaMarkt.pl
Zegarek sportowy POLAR M430 Biały
619.00
Media Expert
Zegarek sportowy POLAR M430 S Biały DARMOWY TRANSPORT
619.00
ELECTRO.pl
Polar M430 HR (biały) rozmiar S
619.00
OleOle!
Zegarek sportowy POLAR M430 Pomarańczowy
629.00
Media Expert
Zegarek sportowy POLAR M430 Pomarańczowy DARMOWY TRANSPORT
629.00
ELECTRO.pl
Polar M430 HR (biały) rozmiar S
699.00
RTV EURO AGD
Zegarek sportowy POLAR M430 S Biały
699.00
Media Expert
Zegarek sportowy GPS POLAR ELECTRO M430 Czarny
699.00
MediaMarkt.pl
Zegarek sportowy GPS POLAR ELECTRO M430 Pomarańczowy
799.00
MediaMarkt.pl

Parametry

Producent:Polar
Kategoria:Zegarki sportowe

Opis

POZNAJ starannIEJ POLAR M430!

Specyfikacja urządzenia

 • Waga: 51g
 • ekran o rozdzielczości 128X128 px
 • Wodoszczelność 3ATM
 • przewód USB
 • Języki komunikatów – możliwość ustawienia, m.in. J. Polski
 • Sygnalizacja przy pomocy wibracji
 • Alarm
 • Blokada przycisków - blokuje przyciski komputera treningowego, co pozwala unikać wszystkich niepożądanych, przypadkowych naciśnięć.
 • Podświetlenie
 • Data i dzień tygodnia
 • Godzina - system 12/24-godzinny
 • Aktualizacja oprogramowania sprzętowego - oprogramowanie urządzenia będzie się aktualizować za pośrednictwem usługi Flow.
 • wbudowany czujka GPS z technologią predykcji pozycji satelitów SiRFInstantFix™
 • Akcelerometr
 • automatyczne i manualne okrążenia
 • 8 MB pamięci flash
 • Akumulator litowo-polimerowy o obszerności 240 mAh - Akumulator pozwala na rejestrowanie do 8 godzin treningu z GPS i optycznym sensorem tętna

Bluetooth Smart łączy towar Polar i sensory dodatkowe ze sobą i pozwala na synchronizowanie danych przy użyciu telefonu komórkowego. Jest to typowa technika komunikacji bezprzewodowej, którą zoptymalizowano pod kątem zużycia energii. Po sparowaniu czujnik Bluetooth Smart jest samoczynnie konfigurowany do przesyłania informacji do komputera treningowego użytkownika. Pulsometr odbiera informacje wyłącznie z Twojego nadajnika.

Powiadomienia z sprzętów mobilnych - pozwala być na bieżąco w trakcie noszenia komputera treningowego na co dzień. Będziesz otrzymywać powiadomienia o połączeniach przychodzących, wiadomościach i powiadomieniach z serwisów społecznościowych. Możesz także sprawdzać je na wyświetlaczu komputera treningowego, w trakcie treningu można zobaczyć, kto dzwoni, i zdecydować, czy odebrać połączenie, czy kontynuować trening. W ustawieniach telefonu można określić, które powiadomienia mają być odbierane, albo całkowicie wyłączyć je na komputerze treningowym.

Łączność

 • Specjalny kabel micro USB do synchronizacji danych z komputerem PC albo Mac
 • Połączenie Bluetooth Smart z telefonem i sensorami
 • Serwis internetowy Polar Flow kompatybilny z systemami operacyjnymi Mac OS X 10.6, OS X 10.7, OS X 10.8 albo nowszym oraz Windows XP, Windows 7, Windows 8 albo nowszym
 • Kompatybilność z aplikacją mobilną Polar Flow Oprogramowanie z możliwością aktualizacji

Kompatybilność - wzbogać swój komputer treningowy, aby jeszcze lepiej wykorzystać trening i uzyskać szerszą wiedzę o swych wynikach.
Kompatybilny z:
sensor biegowy Bluetooth Smart,
Nadajnik na klatkę piersiową H10.

FUNKCJE ZWIĄZANE Z AKTYWNOŚCIĄ

 • Całodobowy pomiar aktywności - monitoruje codzienną aktywność na pięciu stopniach intensywności przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Zapewnia kompletny obraz tego, co robisz.
 • nadzoruje czas aktywności, zlicza kalorie spalane każdego dnia, kroki i odległość oraz rejestruje czas snu. Obliczenia opiera na analizie częstotliwości, intensywności i regularności ruchów i informacji użytkowniku. Stopnie intensywności to: odpoczynek (sen i drzemka, leżenie); siedzenie (siedzenie lub inne pasywne zachowania); niski (praca stojąca, lekkie prace domowe); średni (spacerowanie i innego typu aktywność o umiarkowanej intensywności); wysoki (jogging, bieganie i innego typu aktywność o znacznej intensywności). Oprócz tego widać, jak aktywność o różnym natężeniu wpływa na powszedni cel — im wyższa intensywność, tym szybciej go osiągniesz. Znajdź więcej przykładów aktywności o niskiej, średniej i dużej intensywności w serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow.
 • Funkcja Sleep Plus - większości dorosłych osób wystarcza osiem godzin snu, ale w rzeczywistości zapotrzebowania mogą być rozmaite. Dorośli powinni spać od 7 do 9 godzin na dobę. Na potrzebę snu wpływa mnóstwo czynników, takich jak jednostkowe cechy, stres, obciążenie treningowe, kondycja fizyczna i możliwy niedobór snu. Funkcja Polar Sleep Plus automatycznie namierza czas, długość i jakość snu na podstawie ruchów nadgarstka. Łączna długość snu oznacza całkowity czas od zaśnięcia do przebudzenia. Sen faktyczny to wskaźnik określający czas rzeczywiście przespany. Przebudzenia pokazują czas przebudzeń w ciągu nocy. Ciągłość snu określa jak ciągły jest Twój sen w skali od 1 do 5, gdzie 5 oznacza niezakłócony sen. Im niższa ta wartość, tym bardziej przerywany masz sen. Możesz ustawić preferowany czas snu, by określić, jak długo chcesz spać każdej nocy. Możesz także oceniać swój sen. Otrzymasz dane na temat snu oparte na danych, preferowanym czasie i ocenie snu.
 • nadzoruj swoje długoterminowe nawyki dotyczące snu w serwisie Polar Flow. Analizując swój sen, możesz zobaczyć, jaki wpływ mają na niego wszelkie zmiany w Twoim codziennym życiu i odnaleźć równowagę pomiędzy odpoczynkiem, aktywnością, a treningiem.
 • Cel związany z aktywnością - aktywność fizyczna jest prawidłowo wpływa na zdrowie Cel związany z aktywnością pomaga i motywuje Cię, by pozostawać aktywnym poprzez cały dzień. Twoje urządzenie pokazuje dzienny cel związany z aktywnością i pokazuje, jak go osiągnąć. Jest on określany na podstawie Twoich informacji osobowych, wybranego poziomu aktywności i ogólnych zaleceń zdrowotnych. Pasek aktywności na urządzeniu wypełnia się w ciągu dnia na podstawie czasu trwania i intensywności aktywności. Możesz utrzymywać aktywność na umiarkowanym poziomie poprzez cały dzień lub osiągnąć cel szybciej, wykonując bardziej intensywne ćwiczenia. Twoje urządzenie pomaga Ci w osiągnięciu dziennego celu związanego z aktywnością dzięki przydatnym wskazówkom, takim jak „idź na 50-minutowy spacer lub pobiegaj poprzez 20 minut”. Więcej wskazówek dotyczących osiągania celów związanych z aktywnością można znaleźć w serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow.
 • Podstawą celu związanego z aktywnością w serwisie Polar są wiarygodne wskazówki dotyczące aktywności fizycznej, które określają minimalną liczba ćwiczeń potrzebnych do osiągnięcia ważnych korzyści zdrowotnych. Do takich korzyści należą odpowiednia waga, zdrowe kości, mięśnie i stawy, dobre samopoczucie i niższe ryzyko wystąpienia niektórych chorób.
 • Czas aktywności - obejmuje łączny czas spędzony na stojąco i w ruchu. Innymi słowy, czasem aktywności są ćwiczenia o niskiej, przeciętnej i wysokiej intensywności. By wydłużyć czas aktywności, unikaj siedzenia lub regularnie je przerywaj krótkimi spacerami. Badania wykazały, że skrócenie czasu aktywności ma negatywny wpływ na zdrowie. Zastąpienie dwóch godzin siedzenia czynnością o niskiej intensywności umożliwia spalenie tylu kalorii co podczas szybkiego, 30-minutowego spaceru.
 • W serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow możesz sprawdzić czas spędzony na ćwiczeniach na rozmaitych stopniach intensywności.
 • liczba kroków i odległość - urządzenie zlicza kroki realizowane poprzez Ciebie w ciągu dnia, ustalając w ten sposób przebytą odległość. Ilość kroków jest szacowana na podstawie częstotliwości, intensywności i regularności ruchów ręką.
 • Podsumowanie aktywności - przechowuje dane o całej Twojej aktywności fizycznej. W serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow możeszmonitorować aktywność fizyczną w danym dniu albo dłuższym terminie.
 • Całkowity czas aktywności to łączny czas treningu, który dobrze wpływa na Twoje zdrowie i organizm. W serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow odszukasz szczegółowe dane, takie jak czas spędzony na wykonywaniu czynności na różnych stopniach intensywności, przeciętna z realizacji dziennego celu, spalone kalorie i liczba kroków, liczba powiadomień o braku aktywności oraz czas i jakość snu.
 • Korzyści z aktywności- ta funkcja mierzy poziom Twojej aktywności w ciągu całego dnia i podpowiada, co zrobić, by pozostać w prawidłowej kondycji. Istnieją wiarygodne dowody naukowe przemawiające za prawidłowym wpływem aktywności fizycznej. Obejmuje on na przykład regularną pracę serca, mięśni i kości, zmniejszenie stresu i udoskonalenie jakości snu.
 • Funkcja Korzyści z aktywności nagradza użytkownika, przekazując kompletne podsumowania danego dnia, tygodnia i miesiąca - większa regularność aktywności fizycznej przekłada się na większe korzyści zdrowotne. Postępy możesz kontrolować w serwisie internetowym lub aplikacji Polar Flow.
 • Powiadomienie o bezczynności - przypomina o tym, żeby wstać oraz unikać siedzenia i stania w miejscu poprzez dłuższy czas — choćby w dni, w które osiągasz cele związane z aktywnością. Brak aktywności ma negatywny wpływ na krążenie, przemianę materii i wydatek energetyczny. Po 55 minutach bezczynności urządzenie zawiadamia ją, przypominając o wplataniu aktywności do codziennych zajęć. Jeśli czas bezczynności wydłuży się do ponad godziny, w informacji o Twojej dziennej aktywności pojawi się wskaźnik jej braku. Powiadomienia o braku aktywności nie są wyświetlane w nocy.

FUNKCJE TRENINGOWE:

 • Program treningu biegowego - przygotowuj się do wybranego wydarzenia biegowego, stosując spersonalizowany program treningu biegowego przystępny w Polar Flow. Wybierz jeden z czterech dystansów: bieg na 5 km, 10 km, półmaraton i maraton, zyskując kompleksowy plan treningów, który pomoże Ci osiągnąć cel. W zależności od wyboru dystansu i poziomu aktywności, otrzymasz osobisty program treningowy, który może trwać od 9 do 15 tygodni. Program treningu biegowego obejmuje także fazę budowania podstaw, która może wymagać kilkumiesięcznych treningów przed rozpoczęciem docelowego programu. Program treningów biegowych zagwarantuje proste instrukcje, wskazówki motywacyjne i ćwiczenia przygotowujące wraz z niedługimi filmami instruktażowymi, sprawiając, iż trening przestanie być zagadką. W trakcie treningu kompatybilne produkty Polar na bieżąco dostarczają wskazówek dotyczących biegu. Możesz wyświetlić docelową strefę tętna i docelowy czas trwania treningu oraz przypasowywać go w celu uzyskania optymalnych wyników.
 • prędkość i dystans z nadgarstka - mierz prędkość i pokonany dystans na podstawie ruchów ręką. Korzystaj z profili sportowych związanych z bieganiem albo chodem i przy pomocy wbudowanego akcelerometru obserwuj pokonaną odległość i prędkość. Żeby zapewnić skrupulatny pomiar, pamiętaj o określeniu ręki, na której noszony jest , a także wprowadzeniu innych parametrów osobistych.
 • Kadencja biegu z zegarka - kadencja biegu to liczba wyprodukowanych kroków na minutę podzielona poprzez dwa. Kadencja biegu jest obliczana poprzez akcelerometr w zegarku, więc nie jest konieczny żaden dodatkowy sprzęt, taki jak czujka biegowy na buta. Monitorowanie kadencji biegu pomaga w poprawie wydajności i zapobiega kontuzjom. Niska kadencja może, na przykład, oznaczać, że robisz zbyt spore kroki i niepotrzebnie obciążasz organizm.
 • Pomiar tętna z nadgarstka - pomiar tętna z nadgarstka jest dokonywany przy pomocy zastosowanego sensora pomiaru pracy serca zakładanego na rękę. Pozwala na prędkie i nieskomplikowane monitorowanie tętna w trakcie treningu. Mierzy tętno dokładnie i prosto oraz udziela wskazówek dotyczących trenowania z odpowiednią intensywnością. Pomiar tętna z nadgarstka jest oparte na optycznym module pomiaru pracy serca marki Polar i gwarantuje osiągalnie najmocniej precyzyjne wyniki. Marka Polar istotnie dużą uwagę przykłada równocześnie do samej konstrukcji i wyglądu, jak i funkcjonalności. Jednym z kluczowych czynników pomiaru tętna z nadgarstka, w celu zapewnienia najszczególniej precyzyjnych wyników, jest stosowne przypasowanie rozmiaru towaru. Zegarek powinien znajdować się tuż za kością nadgarstka, a jego pasek musi ściśle dotykać spodu nadgarstka. Oczywiście, nie może być zapięte zbyt ciasno, aby nie tamowało przepływu krwi albo nie wywoływało dyskomfortu. Tętno jest rewelacyjnym miernikiem intensywności treningu i realizowanych ćwiczeń. Tętno człowieka jest dostosowywane odpowiednio do potrzeb organizmu i środowiska. Gdy intensywność ćwiczeń wzrasta, rośnie też tętno w celu dostosowania do szybszego wydatku energii i przyswajania tlenu. Tętno może być wyrażone jako bezwzględna ilość uderzeń serca w ciągu minuty (bpm), jako procentowa wartość tętna maksymalnego (% HRmax) lub jako procentowa wartość rezerwy tętna (% HRR). Tętno bezwzględne w trakcie treningu samo nie zagwarantuje wystarczająco dokładnych informacji, ale jeśli jest wyrażane i interpretowane w powiązaniu z wartościami HRmax albo HRR, określa indywidualną intensywność ćwiczeń. Twoje tętno w uderzeniach na minutę (np. 125 bpm) jest wartością jednostkową i nie może być porównywane do wartości standardowych dla innych osób. Z drugiej strony porównywać można wartość procentową maksymalnego tętna. Przykładowo Twój znajomy może posiadać wyższe tętno wyrażane w uderzeniach na minutę, lecz wartość procentowa Twojej indywidualnej wartości HRmax może być taka sama. Oznacza to, że intensywność względna ćwiczeń obu osób jest taka sama.
 • HRmax - Maksymalne tętno (HRmax) to najwyższa liczba uderzeń serca na minutę (bpm) podczas wysiłku fizycznego. HRmax jest wartością jednostkową i może obniżać się wraz z wiekiem. Wyznacza indywidualną wartość referencyjną dla intensywności treningów, która jest użytkowana do obliczania domyśnych stref tętna i w wielu funkcjach Polar Smart Coaching. Oparta na wieku wartość HRmax to przybliżona wartość szacunkowa maksymalnego tętna i jest stosowana jako domyślna w większości komputerów treningowych Polar. Najszczególniej bezusterkową i najbezpieczniejszą metodą określania wartości HRmax jest pomiar w wysiłkowym teście laboratoryjnym.
 • Strefy tętna - Ta funkcja pozwala w łatwy sposób dopasowywać i pilnować intensywność treningu. Korzystając ze stref tętna, można na dodatek ćwiczyć według trafnych programów opartych na pomiarze tętna. Domyślne strefy są oparte na wartości HRmax danej osoby. Rozmaite stopnie intensywności treningu przynoszą najróżniejsze korzyści, na przykład niska intensywność udoskonala podstawową wydolność tlenową, a duża — trwałość podczas ciężkich ćwiczeń i maksymalną zdolność organizmu do przyswajania tlenu. Domyślnie istnieje pięć stref tętna wydzielonych na podstawie procentowej wartości Twojego maksymalnego tętna (HRmax): nad wyraz niskie (50–60% HRmax); niskie (60–70% HRmax); umiarkowane (70–80% HRmax); wysokie (80–90% HRmax); maksymalne (90–100% HRmax). Ograniczenia stref tętna można definiować samodzielnie. Bardziej szczegółowe dane na ten temat można znaleźć w serwisie internetowym Polar Flow.
 • Strefy prędkości/tempa - pozwalają w prosty sposób wybrać i nadzorować intensywność treningu w oparciu o dane dotyczące szybkości i tempa. Strefy szybkości/tempa pomagają różnicować intensywność treningu dla optymalnych efektów. Na prędkość/tempo wpływać będzie na nachylenie terenu, które w głównej mierze obniża tempo,podciąga tętno i intensywność ćwiczenia. Strefy prędkości/tempa działają tak jak strefy tętna, nawet jeśli prędkość/tempo reagują na zmianę natychmiast, a osiągnięcie nowego poziomu intensywności w przypadku tętna przeważnie wymaga pewnego czasu. Przystępnych jest pięć stref - można używać domyślnych, ale zalecamy zdefiniowanie własnych. Oprócz tego na podstawie stref można kreować plany treningowe i uzyskiwać wskazówki podczas ćwiczeń. Strefy szybkości/tempa są dostępne w trakcie biegania, jazdy rowerem, wiosłowania i pływania kajakiem. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w serwisie internetowym Polar Flow.
 • ZoneLock - utrzymuje odpowiednią intensywność treningu. Przy użyciu funkcji ZoneLock można określić i zablokować wybraną strefę treningową podczas ćwiczeń. Jeśli osiągniesz wartości spoza wstępnie ustawionych stref tętna, prędkości, tempa albo mocy, komputer treningowy poinformuje Cię o tym alarmem dźwiękowym i wizualnym.
 • ZonePointer - ruchomy symbol na ekranie strefy komputera treningowego prezentuje, czy znajdujesz się we wstępnie zdefiniowanej albo żądanej strefie docelowej. Funkcja ta pomaga osiągnąć żądaną intensywność/tempo/prędkość.
 • Polar Fitness Test - mierzy Twoją wydolność tlenową w spoczynku w zaledwie pięć minut. Wynik — Polar OwnIndex — określa maksymalne przyswajanie tlenu (VO2max) i na jakim poziomie wydolności tlenowej znajdujesz się w porównaniu z ludźmi w tym samym wieku i tej samej płci. Test opiera się na tętnie spoczynkowym, zmienności tętna, płci, wieku, wzroście, wadze i ocenie poziomu długotrwałej aktywności fizycznej użytkownika. Wartość Fitness Test można porównać do powżechnych norm, średnich wartości dla ludzi tej samej płci i w tym samym wieku. Polar Fitness Test może motywować do rozpoczęcia, kontynuowania lub zintensyfikowania treningu. Konieczne będą tylko komputer treningowy i nadajnik na klatkę piersiową. Aby móc śledzić postępy, test zawsze należy przeprowadzać w tych samych warunkach, co oznacza tę samą porę dnia i spokojne otoczenie oraz po dniu lekkiego treningu lub odpoczynku.
 • Running Index jest obliczany po każdym biegu. Jest oparte na połączeniu wartości HRmax i HRrest oraz wartości tętna, szybkości i wysokości (funkcja dostępna w modelu Polar V800) w trakcie każdego treningu. Otrzymasz szacunkowe dane o wydolności biegowej (maksymalna wydolność tlenowa podczas biegu jako teoretyczna wartość VO2max w ml/min/kg). Wyższy wynik oznacza, iż Twoja kondycja krążeniowo-oddechowa/tlenowa jest lepsza. Running Index pozwala uzyskiwać codziennie informacje na temat poziomu wytrenowania, który jest sumą wydolności tlenowej i biegowej. Wzrost wartości wskaźnika oznacza, iż bieganie w określonym tempie wymaga mniejszego wysiłku albo że Twoje tempo jest większe przy danym poziomie wysiłku. Na wskaźnik Running Index mogą wpływać czynniki tymczasowe, takie jak warunki pogodowe, wysoka temperatura lub stres. Z tego względu zalecamy monitorowanie trendów długoterminowych, a nie dziennych fluktuacji. W serwisie Polar Flow można wyświetlić średnią długoterminową i szacowane czasy ukończenia biegów na 5 km, 10 km, półmaratonu i maratonu.
 • Inteligentny licznik kalorii - oblicza liczbę spalonych kalorii na podstawie indywidualnych danych użytkownika: wagi, wzrostu, wieku, płci, wartości HRmax, tętna spoczynkowego, VO2max i intensywności treningów. Oparte na pomiarze tętna obliczenia kalorii są używane, gdy mierzona jest praca serca. Dzięki temu wydatek energetyczny jest bardzo precyzyjnie określany dodatkowo dla jazdy rowerem czy podnoszenia ciężarów. Obliczanie liczby spalonych kalorii na podstawie aktywności jest stosowane w komputerach treningowych i monitorach aktywności, gdy wartości tętna są niedostępne. Podczas danego ćwiczenia pokazywany jest bieżący wydatek energii (w kilokaloriach — kcal), a po jego zakończeniu — całkowita ilość kilokalorii spalonych podczas treningu. Oprócz tego można monitorować całkowitą liczba kalorii spalonych w ciągu dnia.
 • Rezultat treningu - pomaga zrozumieć wpływ każdego treningu na Twoje zdrowie i kondycję. Oprócz tego zapewnia motywujące dane zwrotne natychmiast po zakończeniu treningu. Dzięki funkcji Rezultat treningu można bardziej zróżnicować trening, zmieniając jego intensywność i czas trwania. Rezultat treningu opiera się na jego intensywności i czasie trwania. Zależy od tego, ile czasu tranujesz w każdej strefie intensywności i ile spalasz w niej kalorii. Po każdym treningu wyświetlane jest krótkie podsumowanie, a szczegółowe informacje można sprawdzić na komputerze treningowym, aplikacji albo serwisie internetowym Polar Flow. Obciążenie treningowe - demonstruje, jak ciężki był Twój trening. Pomaga także porównać obciążenie dla przeróżnych treningów. Możesz na przykład porównać obciążenie wynikające z długiej sesji kolarskiej o niskiej intensywności z krótkim, ale intensywnym biegiem.
 • Obciążenie treningowe opiera się na intensywności i czasie trwania treningu. Intensywność treningu jest mierzona przeważnie na podstawie tętna. Na obliczenia wpływają w dodatku dane osobowe, takie jak wiek, płeć, waga, wartość VO2max i historia treningów. Do obliczeń użytkowane są tlenowe i beztlenowe wartości progowe. Dodatkowo brany jest pod uwagę rodzaj sportu uprawianego w trakcie danego treningu, co polepsza precyzję obliczeń. Funkcja przystępna w serwisie Polar Flow. Stan regeneracji - pomaga znaleźć równowagę między treningiem, a odpoczynkiem oraz szacuje, jakie obciążenie treningowe toleruje dany użytkownik. Kontroluje łączne obciążenie — czyli intensywność, liczba i częstotliwość treningów, a także codzienną aktywność mierzoną poprzez zegarek Polar.
 • Stan regeneracji uwzględnia dane o treningach, a także określa bieżący i przyszły poziom fizycznego zmęczenia. Zbyt mnóstwo treningów w stosunku do czasu odpoczynku może doprowadzić do przetrenowania i zmniejszyć wydolność. Z drugiej strony zbyt niewiele treningu w danym czasie uniemożliwi zastosowanie pełnego potencjału. Pilnując stan regeneracji, możesz planować trening i unikać przetrenowania albo zbyt niewiele znaczącej ilości treningów. Dostępne są cztery poziomy stanu regeneracji: niedotrenowanie, równowaga, zmęczenie, przemęczenie. Stan regeneracji można sprawdzać w serwisie internetowym Polar Flow.
 • Powrót do punktu startowego - funkcja ta poprowadzi Cię najkrótszą drogą do punktu rozpoczęcia treningu (w prostej linii) i wskaże odległość od niego.
 • Dystans (w km) można ustawić i odczytać na kilka sposobów. Dystans treningu powiadamia o odległości przebytej podczas treningu. Dystans okrążenia sygnalizuje o długości jednego okrążenia.
 • Wysokość n.p.m., suma wzniesień lub spadków terenu - zezwala na określanie bieżącej wysokości n.p.m. I związanych z nią parametrów. Wysokość n.p.m., a także suma wzniesień i spadków terenu wyświetlane są w metrach. Informacje są mierzone przy użyciu systemu GPS.
 • Profile sportowe - ta funkcja zezwala na wybór dyscypliny odpowiedniej do planowanego treningu spośród wielu przystępnych pozycji w serwisie Polar Flow i generowanie raportów właściwych dla danej dyscypliny.
 • Ekrany treningowe konfigurowane przez użytkownika - możesz zespalać do swych potrzeb. Służą do tego ustawienia profili sportowych w serwisie Polar Flow.
 • zaimplementowany detektor GPS zagwarantuje staranny pomiar prędkości i dystansu w trakcie uprawiania sportów na świeżym powietrzu i umożliwia wyświetlenie trasy na mapie w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow po zakończeniu treningu.
 • A-GPS - Funkcja gwarantuje szybkie połączenie z satelitami GPS. Dane A-GPS informują urządzenie treningowe o przewidywanej pozycji satelitów GPS, co pozwala na wyjątkowo szybką recepcję sygnału także w warunkach, w których jego odbiór jest utrudniony. Plik danych A-GPS na Twoim komputerze treningowym jest aktualny przez maksymalnie 13 dni. Aby zapewnić szybsze połączenie z satelitami, należy regularnie synchronizować komputer treningowy z aplikacją Polar Flow lub oprogramowaniem FlowSync.
 • Tryb oszczędzania energii GPS - zezwala na wydłużenie czasu pracy akumulatora pulsometru w trakcie długich treningów poprzez zmianę interwału zapisu GPS z 1 sekundy na 30 albo 60 sekund. Rozszerzony interwał zapisu pozwala na rejestrowanie danych poprzez dłuższy czas, podczas gdy krótszy — rejestrowanie bardziej szczegółowych danych.
 • Szacunkowy czas ukończenia - na podstawie bieżącej prędkości i wstępnie ustawionej docelowej odległości.
 • prędkość/tempo - swoją prędkość możesz obserwować na ekranie urządzenia podczas treningu, a także później w serwisie Flow. Biegacze zwykle używają tempo (min/km) zamiast prędkości (km/h). Możesz również ustawić cel treningu na podstawie swoich stref szybkości/tempa. Możesz ponadto sprawdzać aktualne, przeciętne i maksymalne wartości prędkości/tempa.
 • Cele treningowe w serwisie Polar Flow możesz kreować cele treningowe i zapisywać je w dzienniku treningowym albo jako ulubione, celem ich użycia w dowolnym czasie. Cele możesz synchronizować z urządzeniem treningowym. Możesz wyznaczać cele poszczególnych faz treningu ze wskazówkami dotyczącymi tętna albo szybkości/tempa, aby zaplanować trening interwałowy, albo też dodawać proste cele treningowe, np. „spal 700 kcal na rowerze” czy „biegaj przez 30 minut”. Urządzenie będzie Ci podpowiadać, jakie czynności masz kolejno do wykonania. Oprócz tego pojawi się na nim powiadomienie, kiedy zwolnić lub przyspieszyć, co pomoże Ci osiągnąć zaplanowane cele. Po treningu możesz przeanalizować swój wynik i porównać z celem w serwisie Polar Flow.
 • Historia treningów - gromadzi ostatnie pliki treningowe. Pojemność pamięci i liczba przechowywanych plików treningowych różni się w zależności od komputera treningowego, a także typu i ilości informacji w plikach (np. Tętno, współrzędne GPS). Objętość pamięci zależy też od wybranego języka.
 • Dziennik treningowy - łatwe oglądanie wcześniejszych treningów i ćwiczeń, a także dopiero planowanych - cztery tygodnie w przód i wstecz. Wyświetlane są plany treningów, indywidualne wyniki i rezultaty testów. W serwisie internetowym Polar Flow można wyświetlać informacje w widokach dnia, tygodnia i miesiąca.
 • Timer interwałów - ta funkcja pomaga w treningach interwałowych, ponieważ informuje, kiedy zmienić intensywność z mniejszej na pokaźniejszą i odwrotnie. W oparciu o dystans albo czas możesz ustawić dwa timery dla dowolnego treningu interwałowego i powtarzać tyle razy, ile chcesz.
 • Okrążenia ręczne - pozwala na ręczne zapisywanie okrążeń w dowolnym czasie.
 • Okrążenia samoczynne - ustaw automatyczne zapisywanie okrążeń w serwisie internetowym Polar Flow na podstawie określonego czasu albo dystansu. Najlepsze wyniki - funkcja umożliwiająca monitorowanie swych najlepszych wyników, na przykład związanych ze spalonymi kaloriami, szybkością/tempem w trakcie ćwiczeń i informuje po treningu o pobiciu własnego rekordu.
 • Autostop/start - po włączeniu funkcji Autostop/start komputer treningowy automatycznie zaczyna/kończy rejestrowanie po ruszeniu/zatrzymaniu się w trakcie treningu.
 • Stoper

Funkcje po sparowaniu z sensorem biegowym Bluetooth® Smart (nie w komplecie)

 • Kadencja - mierzy kadencję biegu, obliczając, ile kroków robisz w ciągu minuty. Detektor mierzy bieżące, średnie i maksymalne wartości kadencji. Kadencję można sprawdzić na bezpośrednio na zegarku podczas biegu i po jego zakończeniu w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow. Kadencja może być mierzona jako łączna liczba wyprodukowanych kroków/ilość kroków jednej stopy wyprodukowanych w ciągu minuty. W sytuacji produktów Polar, kadencja mierzona jest jako ilość dotknięć stopą podłoża. Jeśli chcesz poznać łączną liczbę kroków wyprodukowanych w ciągu minuty, pomnóż wartość kadencji wyróznioną poprzez urządzenie Polar przez dwa.
 • Dystans - mierzy dystans treningu i podaje wartości pokonanych okrążeń i całkowitej przebytej odległości. Dystans można sprawdzać na komputerze treningowym w trakcie jazdy oraz po jej zakończeniu — w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow.
 • Średnia długość kroku - zapewnia skrupulatne i efektywnie działające pomiary długości średniego kroku umożliwiające poprawienie techniki i skuteczności biegowej. Średnią długość kroku można sprawdzać na komputerze treningowym podczas treningu oraz po jego zakończeniu — w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow.
 • prędkość/tempo - mierzy prędkość/tempo bezprzewodowo i precyzyjnie mierzy aktualne, przeciętne i maksymalne wartości podczas jazdy. Prędkość/tempo można sprawdzać na komputerze treningowym podczas ćwiczeń oraz po ich zakończeniu — w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow.

Przesyłanie informacji Współpracuje z komputerami PC z systemem Windows XP, Windows 7, Windows 8 albo nowszym Współpracuje z systemem Mac OS X 10.6, OS X 10.7, OS X 10.8 albo nowszym Współpracuje z serwisem internetowym Polar Flow Współpracuje z aplikacją Polar Flow na urządzenia mobilne za pośrednictwem technice Bluetooth Smart.

Eksport danych zezwala na ręczne wyeksportowanie danych treningowych do zewnętrznych aplikacji i serwisów przy użyciu plików TCX, GPX lub CSV. Pliki można jeszcze skompresować w celu przyspieszenia pobierania. Można na przykład wyeksportować określoną trasę - do formatu GPX albo trening zawierający pokaźne informacje, takie jak trasa, tętno, spalone kalorie i kadencja — do formatu TCX.

Kompatybilność z rozwiązaniami innych firm - przystępne łączenie komputera treningowego Polar z serwisami innych firm. Szczegółowe dane o treningu i codziennej aktywności są automatycznie wysyłane i udostępniane do innych serwisów, które wybierzesz. Aktualnie można związać się na przykład z serwisami Strava, TrainingPeaks, Apple Health Kit, Google Fit, MyFitnessPal i MapMyFitness.

POLAR FLOW

 • Dziennik - proste monitorowanie treningu, aktywności i postępów w serwisie internetowym Polar Flow. Informacje można wyświetlać w widokach dnia, tygodnia i miesiąca. Informacje rejestrowane w Dzienniku obejmują na przykład zakończone i planowane treningi, wyniki testów i dzienną aktywność.
 • Analiza wskaźnika Running Index - obserwuj, jak polepsza się wydajność Twojego biegu. W oparciu o długoterminowe wyniki, analiza wskaźnika Running Index umożliwia oszacowanie czasu ukończenia biegów na 5 km, 10 km, półmaratonu lub maratonu.
 • Podgląd mapy - pozwala na wyświetlenie trasy treningowej w widoku mapy w serwisie internetowym Polar Flow, gdy stosowany jest GPS. Mapa pozwala na bardziej szczegółową analizę danych treningowych.
 • Odtwórz trening - formuje film z prezentacją poprzednich tras treningowych i najważniejszych elementów treningu. Film jest dostępny w serwisie internetowym Polar Flow i można go udostępnić przyjaciołom i znajomym ze społeczności Polar Flow. Pozwala na wyświetlanie i analizowanie treningów publicznych udostępnionych przez innych użytkowników. W tym celu należy oglądać mapę w serwisie internetowym Polar Flow.
 • Kanał społecznościowy - zostań częścią społeczności treningowej Polar i poznaj inne osoby trenujące z produktami Polar. Możesz udostępniać własne osiągnięcia, podsumowania czy aktywności albo śledzić i komentować materiały udostępnione poprzez inne osoby. Natychmiastowa analiza aktywności i treningu - zagwarantuje natychmiastowe, wizualne podsumowanie wybranego treningu albo aktywności w aplikacji Polar Flow.
 • informacje dot. Aktywności można wyświetlać w widokach dnia, tygodnia i miesiąca. Progresywna analiza aktywności i treningu - przystępne analizowanie każdego szczegółu treningu i aktywności fizycznej w długim okresie w serwisie internetowym Flow. Oprócz tego można pogłębić wiedzę związaną z analizami treningów, na przykład porównując tętno z szybkością, wyświetlając szczegółowe informacje o okrążeniu albo badając własną wydolność w odniesieniu do przebytej trasy. Poza szczegółami dotyczącymi Twojej aktywności fizycznej i korzyści dla zdrowia, które się z nią wiążą, możesz jeszcze otrzymywać funkcjonalne wskazówki dotyczące tego, jak osiągnąć cel związany z aktywnością oraz wyświetlać okresy braku aktywności.
 • Planowanie treningów - stwórz szczegółowe cele treningowe w serwisie internetowym Polar Flow. Możesz zapisać je w dzienniku treningowym albo jako ulubione do użytku w późniejszym terminie i synchronizować z komputerem treningowym.
 • Monitorowanie postępów - ta funkcja zapewnia ergonomiczne narzędzie monitorowania własnego rozwoju, które zezwala na generowanie podsumowań i wykresów na podstawie danych z dłuższego okresu czasu. Możesz wybrać sport, który ma zostać uwzględniony w podsumowaniach tygodniowym, miesięcznym i rocznym. W sekcji Okres niestandardowy można wybrać równocześnie okres, jak i dyscyplinę sportową.