Ostropest Plamisty NATURALNY - ZIARNO INTENSON 500g, 14460 promocja 2019

sprawdź dostępność w sklepie Delikatesy z Natury

Parametry

Producent:Intenson
Kategoria:Ziarna i strączkowe
Rodzaj ostropest

Opis

Ostropest Plamisty Ziarno
pojemność: 500g
artykuł w fabrycznym opakowaniu
komponenty: 100% ziarna ostropestu plamistego.
Kraj pochodzenia: Polska*
Producent: INTENSON EUROPE SP. Z.O.O

Sposób wykorzystania: 1 łyżeczkę proszku zalać 1 szklanką gorącej wody i powoli ogrzać do wrzenia. Gotować łagodnie pod przykryciem ok. 5-10 min. Odstawić na 10-15 min i następnie przecedzić. Zaparzony płyn wypić w trzech porcjach w ciągu doby.

Wartość odżywcza w 100g towaru**

wykonano w zakładzie, w którym konfekcjonowane są orzechy, orzeszki arachidowe (ziemne), sezam, a także produkty zawierające dwutlenek siarki, gluten, jaja, mleko, seler.

Ostropest plamisty charakteryzuje się wysoką zawartością błonnika pokarmowego. Jest także źródłem białka. Zmielone można używać jako dodatek do sałatek, warzyw, musli i wypieków.

▶ Ostropest plamisty swekorzystne parametry zawdzięcza sylimarynie. Jest to kompleks flawonolignanów pochodzenia roślinnego, uzyskiwany z owoców ostropestu. Sylimaryna stabilizuje błony komórkowe hepatocytów wątrobowych, poprzez co chroni wątrobę przed działaniem związków toksycznych i pobudza jej zdolności regeneracyjne.

▶ Ostropest plamisty jest użytkowany po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych licznymi czynnikami toksycznymi. Broni miąższ wątroby i nerek przed szkodliwym działaniem trucizn, takich jak mykotoksyna muchomora sromotnikowego, dwusiarczek węgla, alkohol, pestycydy i przyśpiesza ich usuwanie z organizmu.

▶ Ostropest zniża ryzyko wystąpienia raka wątroby, ponieważ hamuje podziały komórek nowotworowych. Na dodatek ogranicza uszkodzenia wątroby, przyśpieszając eliminowanie substancji toksycznych pochodzących z leków przyjmowanych w chemioterapii.

* w zależności od partii (aktualny kraj pochodzenia na opakowaniu)
** w zależności od partii (aktualna wartość odżywcza na opakowaniu)