Vifteh Befungin koncentrat syberyjska czaga brzozowa huba 100 ml (4605180006628) promocja 2021

Cena66.82
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Aram Natura

Parametry

Producent:Vifteh
Kategoria:Ziołowa herbata

Opis

Ekstrakt pozyskiwany z grzybu czaga (huby brzozowej), którego działanie wynika z jego elementów biologicznie czynnych (polisacharydy, humusopodobny kwas szaginowy, kwasy organiczne, pierwiastki nieduże, w tym Mn i Co, związki sterydowe i inne związki). Składniki te r egulują procesy metaboliczne, wzmacniają mechanizmy obronne organizmu, posiadają ogólne działanie tonizujące i przeciwbólowe. Wyciąg z Czagi użytkowany jest w medycynie ludowej do profilaktyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego, wątroby, chorób serca, gruźlicy. Naukowcy wyjaśniają jego parametry lecznicze biologicznie czynnymi substancjami, które powstają w wyniku interakcji brzozy i grzyba.

Spacerując nieraz można spotkać brzozy, na których pniach znajdują się czarne narośla-pasożyty o rozmaitych wymiarach.niewiele osób wie, iż to czaga - grzyb brzozowy, który pomaga radzić sobie z wieloma różnymi dolegliwościami. Ekstrakt z Czagi znany był od czasów starożytnego Rzymu - był stosowany w leczeniu stawów, chorób skóry, bólów brzucha, obrzęków i wykorzystywany był dla wigoru i ogólnego samopoczucia.

W całym swoim procesu życiowym grzyb brzozowy absorbuje składniki odżywcze, soki drzewne i przeciwciała wykonane przez brzozę w celu ochrony przed pasożytami. W rezultacie skład grzyba jest nasycony minerałami (magnez, żelazo, srebro, cynk, glin, wapń, kobalt, potas, miedź, sód), solami krzemu, kwasami, związkami steroidowymi, purynami, fenolami, polisacharydami, ligniną. Wszystkie te składniki biorą bezpośredni udział w bioenergetycznych procesach komórkowych, potrzebną szczelność ścian naczyń krwionośnych, wpływają na naturalny poziom hormonalny, utrzymując dobry stan zdrowia i ogólną kondycję organizmu.

Ze względu na ogromną ilość przeciwutleniaczy zawartych w czadze oraz jej zdolności do oczyszczania organizmu z toksyn, chaga może być z powodzeniem użytkowana do odchudzania.

Czaga ma korzystny wpływ na cały kabel pokarmowy, nie tylko wspomaga gojenie się wrzodów i pomaga przy zapaleniu żołądka, lecz także ulepsza perystaltykę jelit. Ta właściwość czagi będzie bez dwóch zdań przydatna dla osób cierpiących na zaparcia. Huba brzozowa działa niezwykle delikatnie, stolec normalizuje się w ciągu tygodnia po rozpoczęciu regularnego przyjmowania.

Naukowcy zidentyfikowali inne dobre atrybuty czagi:

wzmocnienie i rewitalizacja układu wytrzymałościowego;

likwidowanie nadmiernego napięcia nerwowego;

przyspieszenie procesów regeneracji na poziomie komórkowym;

utrzymanie normalnego tętna oraz poziomu ciśnienia krwi;

stymulacja procesów enzymatycznych i metabolicznych, rozszerzona aktywność mózgu;

zmniejszenie stężenia glukozy we krwi.

Wysokie atrybuty przeciwzapalne, antyseptyczne, hemostatyczne, przeciwbakteryjne, przeciwskurczowe, przeciwnowotworowe, przeciwhistaminowe, ściągające poszerzają spektrum działania środka, poprzez co jest przydatny w wielu patologiach narządów lub układów.

Jak stosować Befungin ekstrakt z syberyjskiej czagi brzozowej:

Przed zastosowaniem zawartość butelki wstrząsa się. Rozcieńczyć 3 łyżki stołowe Befunginu w 150 ml ciepłej, przegotowanej wody. Tak przygotowany roztwór czagi po 1 łyżce przed posiłkiem, 3 razy dziennie. Stosujemy od 3 do 5 miesięcy. Po przerwie 7-10 dni, można powtórzyć.